Łapska Akademia Wokalna

Pobierz Kartę Uczestnika .PDF

  • Zapraszamy 27 października 2017 roku, sala Dom Kultury, ul. Nowy Rynek 15, 18-100 Łapy

    Cele:

    Prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego
    solistów – wokalistów, zespołów wokalno-instrumentalnych.
    Promocja twórczości dzieci i młodzieży.
    Promocja twórczości nauczycieli i instruktorów.

    Uczestnicy:

    • GRUPA I . Przedszkola (4-6 lat)
    • GRUPA II. Szkoły podstawowe – klasy I – III (7 – 9 lat)
    • GRUPA III. Szkoły podstawowe – klasy IV – VII(10-12 lat)
    • GRUPA IV. Gimnazja (13 – 16 lat)

    Konkurs odbywa się z podziałem na kategorie we wszystkich grupach:

    1. soliści-wokaliści,
    2. zespoły wokalne,
    3. zespoły wokalno-instrumentalne.

    Uczestnik konkursu wykonuje jeden utwór muzyczny o tematyce dowolnej.

    Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

    Organizator zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji prezentacji 1 utworu.

    Jury festiwalu powołują organizatorzy.

    Czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do dnia 16 października 2017 roku na adres:

    DOM KULTURY W ŁAPACH ul. NOWY RYNEK 15, 18-100 ŁAPY
    z dopiskiem Łapska Akademia Wokalna lub jej fotokopię (skan) mailem: akademia@dklapy.pl

    Kryteria oceny:

    Jury oceniać będzie:

    – dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych,
    – muzykalność

    – indywidualność artystyczną,

    – poziom warsztatu wykonawczego,

    – ogólny wyraz artystyczny.

    Nagrody i wyróżnienia we wszystkich grupach i kategoriach oraz nagrodę GRAND PRIX.

    Nagrodę specjalną za utwór autorski uczestnika

    (utwór autorski rozumiany jako: tekst i muzyka lub tylko muzyka skomponowana przez uczestnika, instruktora lub nauczyciela)

    Uczestnicy konkursu zapewniają podkład instrumentalny (np. akompaniament nauczyciela na pianinie lub inny).

    Podkłady muzyczne (w formacie mp3) należy wysłać do dnia 16 października 2017 na adres email: it@dklapy.pl (w temacie wpisując: akademia)

    Organizatorzy zapewniają instrument klawiszowy, wzmacniacz basowy i gitarowy, mikrofony.

    Przepisy ogólne:

    Uczestnicy pokrywają koszty przejazdu i ubezpieczenia.

    Uczestnikowi niepełnoletniemu towarzyszy opiekun (rodzic lub upoważniona przez niego osoba).

    Podpisując kartę zgłoszenia, uczestnicy wyrażają zgodę na wykorzystanie danych osobowych w celu realizacji Konkursu. Administratorem danych osobowych jest Dom Kultury w Łapach.

    Masz prawo do wglądu i korekcji podanych informacji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 133, poz. 833 ze zmianami).

    Uczestnicy zezwalają na rejestrację przeglądu na wszelkich dostępnych nośnikach i prezentację zgromadzonego materiału w celach promocyjnych festiwalu.

    Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

  • Program

    27 października 2017 roku.

    Dom Kultury w Łapach
    ul. Nowy Rynek 15, 18-100 Łapy

    start godz. 10:00

    GRUPA I.  Przedszkola

    • Wiktoria Czajkowska
    • Jzabela Szmigiel
    • Maja Rybak „Daj mi rękę tato”
    • Gabriela Ciborowska „Domowe ZOO”
    • Michał Kulesza
    • Krystian Makowski
    • Zuzanna Chrabołowska „Zielone żabki”
    • Maja Zawada „Zostań moją przyjaciółką”
    • Maja Kamińska „Grzeczne słówka”
    • Zofia Łupińska „Książka przyjaciółka”
    • Piotr Perkowski „Jedzie pociąg z daleka”
    • Dawid Jamiołkowski „Witajcie w naszej bajce”
    • Alicja Wygonowska „Piżamka w owieczki”

    Zespoły wokalne

    • Zespół wokalny Promyczki „Słoneczko śpiewa- uśmiechnij się”
    • Zespół wokalny Muminkowe Nutki „Popatrzcie na jamniczka”
    • Zespół wokalny Jeżyki „Lisek łakomczuszek”
    • Zespół wokalny Smerfy „Deszczowa piosenka”
    • Zespół wokalny Puchatki „Krokodyla znak”
    • Zespół wokalny Antonina Jankowska, Krystian Kurkowski, Zofia Cimoch „Uśmiech”
    • Zespół wokalny Laura Budzisz, Julia Petelska, Róża Roszkowska „Przedszkole-drugi dom”
    • Zespół „Rozśpiewane nutki”
    • Zespół wokalny Olga Hryncewicz, Łucja Łapińska, Oliwia Sawicka

    11:30 – ogłoszenie wyników

    GRUPA II. kl I-III

    godz. 11:45

    • Teresa Stypułkowska „Laleczka z saskiej porcelany”
    • Maja Szpilko „Z babcią”
    • Olga Miliszewska „Cała doskonała”
    • Katarzyna Waśkowska „Tydzień u fryzjera”
    • Olaf Roszkowski „Sroka jubilerka”

     

    • Zespół „Mini nutki”

    GRUPA III. kl IV-VII

    • Natalia Kulwicka „Udało prawie się”
    • Alicja Kulwicka „Ty druha we mnie masz”
    • Gabriela Stypułkowska „Nieznajomy”
    • Maja Zdrodowska „Dni których jeszcze nie znamy”
    • Daria Zdrodowska „Anioły”
    • Natalia Majewska „Być Kobietą”
    • Agata Galent „Szyba”
    • Justyna Sawicka „Smak radości”
    • Dominika Sienkiewicz-Komarzewska „Pół kroku stąd”
    • Zofia Filipiuk „Śpiewam i gram”
    • Aleksandra Wołczyk „Drzwi do kariery”
    • Marta Waśkowska „Ciastka”
    • Zofia Karasiewicz „Cud w szafie”
    • Aleksandra Karasiewicz „Drzwi do ”
    • Maria Falkowska „O mnie się nie martw”
    • Emily Serwin
    • Wiktoria Ryś „Byłam różą”
    • Aleksandra Łapińska „Byle być różą”
    • Oliwia Demiańczuk „Kasztany”
    • Radosław Skorupski „Nie dokazuj”
    • Małgorzata Łapińska
    • Julia Biżuta Pink
    • Kamila Jabłońska „Przyjdzie taki dzień”

     

    • Zespół wokalny Julia Biżuta i Dawid Grzelak „What about us”

    przerwa 13:15 – 13:30

    GRUPA IV. Gimnazja

    godz. 13:30

    • Julia Statkiewicz „Ktoś między nami”
    • Żaneta Okuta „Ostatni”
    • Dorota Sztyler „Jak na lotni”
    • Julia Trzaska „Volta”
    • Angelika Błażewicz „Zawsze tam gdzie ty”
    • Izabela Karczewska „O Romeo”
    • Maria Sawicka „Choć nie znam pana ani pani”
    • Alicja Goździk „Nie ufaj mi”
    • Zofia Porowska „Kasztany”
    • Natalia Wojewódzka „Piosenka księżycowa”
    • Julia Onopa „Nie wie nikt”
    • Aleksandra Łapińska „Ale wkoło jest wesoło”
    • Natalia Bielicka ”Byle jak”
    • Wiktoria Kopacewicz „Miasto”
    • Wiktoria Łapińska „Zanim pojdę”
    • Paulina Sienkiewicz „Czas nie będzie na nas czekał”
    • Izabela Bogusz „Kolorowy świat”

     

    • Zespół: Aleksandra Łapińska, Weronika Olszewska „Lecę tam”
    • Zespół wokalno-instrumentalny: Daniel Kulesza, Jakub Szulc, Jakub Łapiński
    • „Przez twe oczy zielone”, „Miłość w Zakopanem”
    • Zespół wokalny Małe HDK „Medytacje wiejskiego listonosza”
    • Zespół wokalny „SWEET GIRLS”: „Dach”
    • Zespół wokalny (6-15 lat) Świetliki „Czerwone jagody”

    zakończenie ok. 15:00

    Obrady jury, ok. 15.30 -ogłoszenie wyników

  • 27 października 2017

    Wokalne zmagania oceniało jury w składzie Marcin Ozga – przewodniczący, Kinga Guzowska, Katarzyna Wądołowska, Grzegorz Perkowski przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

    Grupa Przedszkole:

    Nagrody Jury otrzymali:

    Alicja Wygonowska, Zuzanna Chrabołowska, Maja Rybak oraz Zespół Rozśpiewane nutki

    GRUPA II kl I-III:

    Katarzyna Waśkowska „Tydzień u fryzjera” – I miejsce
    Olaf Roszkowski „Sroka jubilerka”- III miejsce
    Olga Miliszewska „Cała doskonała”- III miejsce
    Teresa Stypułkowska „Laleczka z saskiej porcelany” -wyróżnienie
    Maja Szpilko „Z babcią”-m wyróżnienie

    GRUPA III kl IV-VII

    Aleksandra Wołczyk – I miejsce
    Zofia Filipiuk – II miejsce
    Agata Galent – III miejsce
    Marta Waśkowska – III miejsce

    Gabriela Stypułkowska – wyróżnienie
    Maja Zdrodowska – wyróżnienie
    Daria Zdrodowska – wyróżnienie
    Zofia Karasiewicz – wyróżnienie
    Aleksandra Karasiewicz – wyróżnienie
    Radosław Skorupski – wyróżnienie
    Małgorzata Łapińska – wyróżnienie
    Kamila Jabłońska – wyróżnienie
    Emily Serwin – wyróżnienie

    GRUPA IV Gimnazja

    Izabela Karczewska – I miejsce
    Dorota Sztyler – II miejsce
    Maria Sawicka – III miejsce
    Julia Statkiewicz – wyróżnienie
    Żaneta Okuta – wyróżnienie

    Zespoły

    Zespół wokalny Małe HDK – I miejsce
    Zespół: Aleksandra Łapińska, Weronika Olszewska – wyróżnienie
    Zespół wokalno-instrumentalny: Daniel Kulesza, Jakub Szulc, Jakub Łapiński – wyróżnienie
    Zespół wokalny „SWEET GIRLS” – wyróżnienie
    Zespół wokalny Świetliki – wyróżnienie

     

  • Zobacz galerię zdjęć. 28 października 2016

    Zobacz galerię zdjęć. 27 października 2017

    Zobacz Protokół Jury rok 2016

    Zobacz Protokół Jury rok 2017

     

 

 

 

 

 

Dom Kultury w Łapach organizuje koncerty, festyny, pokazy filmowe, multimedialne, wydawnictwa, konkursy , plenery fotograficzne, plastyczne, dni teatru