Festiwal Muzyczny Debiuty

  • Regulamin Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego
    DEBIUTY 2017

    Pobierz REGULAMIN

    Pobierz KARTA UCZESTNIKA 2017

    Festiwal zorganizowany przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Starostwa Powiatowego w Białymstoku.
    1. Cele
    1. Rozwijanie zainteresowań muzyką instrumentalną i wokalną.

    2. Doskonalenie poziomu wykonawczego.

    3. Konfrontacja poziomu artystycznego, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy między uczestnikami.

    4. Prezentacja umiejętności muzycznych na scenie przed publicznością.

    5. Promowanie młodych talentów.

    6. Mobilizacja do dalszych osiągnięć muzycznych.

    2. Warunki uczestnictwa
    1. Uczestnikami festiwalu są:

    • uczniowie Ognisk Muzycznych,

    • uczestnicy pracowni muzycznych działających przy Domach Kultury i innych ośrodkach kultury,

    • uczniowie niepublicznych szkół muzycznych bez uprawnień szkoły publicznej,

    • uczniowie uczący się gry na instrumentach w szkołach, klubach, orkiestrach i innych.

    1. Uczestnicy zgłoszeni do udziału w festiwalu przygotowują program składający się z dowolnie wybranych dwóch utworów o różnej stylistyce. W przypadku wykonywania utworu z akompaniamentem zabronione jest korzystanie z podkładów muzycznych (wyjątek stanowi konkurs gitary elektrycznej).

    2. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest czytelnie wypełniona i podpisana Karta Uczestnika nadesłana pocztą lub jej fotokopia (skan) nadesłany mailem na adres debiuty@dklapy.pl do dnia 5 czerwca 2017 r.

    3. Każdy uczestnik i opiekun opłaca akredytację w wysokości 20 zł. Akredytacja opłacana jest na konto bankowe Domu Kultury: Bank Millennium 98 1160 2202 0000 0001 7568 7186, w tytule podajemy hasło „Debiuty 2017” oraz imię nazwisko uczestnika (opiekuna). Akredytacja należy wpłacić na konto najpóźniej do dnia 13 czerwca.
      Dom Kultury, 18-100 Łapy, Nowy Rynek 15,
      Bank Millennium 98 1160 2202 0000 0001 7568 7186

    3. Nagrody
    1. Organizatorzy przewidują następujące nagrody:
      I., II., III., Nagroda w każdej kategorii.

    2. Organizatorzy zastrzegają możliwość innego podziału nagród.

    4. Informacje dodatkowe
    1. Festiwal odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej Domu Kultury. 18-100 Łapy,ul. Nowy Rynek 15.

    2. Festiwal ma charakter konkursowy z podziałem na rodzaj konkursu i kategorie:

    a) Rodzaj: Fortepian, 19 czerwca
    – Kategoria 1. dzieci do 12 lat
    – Kategoria 2. dzieci i młodzież powyżej 12 lat

    b) Rodzaj: Skrzypce, 19 czerwca
    – Kategoria 1. dzieci do 12 lat
    – Kategoria 2. dzieci i młodzież powyżej 12 lat

    c) Rodzaj: Gitara klasyczna i elektryczna, 20 czerwca
    – Kategoria 1. dzieci do 12 lat
    – Kategoria 2. dzieci i młodzież powyżej 12 lat

    d) Rodzaj: Akordeon, 20 czerwca
    – Kategoria 1 dzieci do 12 lat
    – Kategoria 2. dzieci i młodzież powyżej 12 lat

    e) Rodzaj: Keyboard, 20 czerwca
    – Kategoria 1. dzieci do 12 lat
    – Kategoria 2. dzieci i młodzież powyżej 12 lat

    f) Rodzaj: Instrumenty dęte blaszane i drewniane (dotyczy również instrumentów dawnych), 20 czerwca
    – Kategoria 1. dzieci do 12 lat
    – Kategoria 1. dzieci i młodzież powyżej 12 lat

    g) Rodzaj: Zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne kategoria wiekowa otwarta – 20 czerwca

    Tutaj pełna treść:REGULAMIN

    1. Biuro Festiwalowe

    Dariusz Gumowski, kierownik ds. animacji kultury, mob. 513 105 398

    Dom Kultury w Łapach, ul. Nowy Rynek 15, 18-100 Łapy,

    tel. 857 152 300, e-mail. debiuty@dklapy.pl

    Strona informacyjna Festiwalu: http://dklapy.pl/debiuty

  • 19 czerwca 2017 roku (poniedziałek)

    Warsztaty „Podstawy improwizacji, cz. I” prowadzenie Marcin Nagnajewicz i Kamil Skorupski.

    godziny 10:00-12:00, sala Domu Kultury

    Przesłuchania konkursowe

    FORTEPIAN godz. 12:00

    Al-Attar Simon
    Piszczatowska Emilia
    Łapińska Aleksandra
    Kucharska Antonina
    Łapińska Dominika
    Piekutowska Aleksandra
    Galent Agata
    Więcko Klaudia
    Szmurło Lilianna
    Wilczewska Anna
    Mantur Weronika
    Sulżyk Lena
    Rusinowicz Anna

    Natalia Pietroczuk
    Brzozowska Kornelia
    Gołaszewski Bartłomiej
    Łapiński Michał
    Olszewska Nikola
    Perkowska Natalia
    Przedlacki Damian
    Przedlacki Jakub
    Raciborski Piotr
    Serwin Emily
    Serwin Julia
    Zdrodowska Maja

    SKRZYPCE

    Daria Zdrodowska

    20 czerwca 2017 r. (wtorek)

    GITARA godz. 10:00

    Łapińska Małgorzata
    Brzozowska Martyna
    Demiańczuk Oliwia
    Mojsak Tymoteusz
    Jaszczur Aleksandra
    Zaborowski Michał
    Równy Jakub
    Sienicki Mateusz
    Araźny Michał

    AKORDEON godz. 11:00

    Gąsowski Bogumił
    Śliwowski Stanisław
    Łupiński Jakub
    Gorlewski Dawid
    Kossakowski Mariusz

     

    KEYBOARD godz. 12:00

    Bęcłowicz Adam
    Łapińska Aleksandra

    FLET

    Krassowski Michał

    SAKSOFON

    Trzaska Julia

    ZESPOŁY godz. 13:00

    Trio gitarowe
    Duet gitarowy
    eMKa Pop Gospel
    Trio Trzy Ognie

    Warsztaty „Podstawy improwizacji, cz. II”
    prowadzenie Marcin Nagnajewicz i Kamil Skorupski
    sala Domu Kultury godzina 15:00

    Koncert Laureata nagrody Grand Prix ubiegłorocznej edycji godzina 17:00
    Wręczenie nagród i koncert galowy godzina 17:30

    1. Debiuty 2016. Edycja 1
    2. Debiuty 2017. Edycja 2

    Jury festiwalu w składzie: Grzegorz Perkowski, Marcin Nagnajewicz, Kamil Skorupski, Piotr Ostrowski, Przemysław Figiel
    Zofia Otoka przyznało uczestnikom festiwalu następujące oceny:

    FORTEPIAN

    1. Al-Attar Simon – Platynowy Debiut
    2. Piszczatowska Emilia – Wyróżnienie
    3. Łapińska Aleksandra – Wyróżnienie
    4. Kucharska Antonina – Wyróżnienie
    5. Łapińska Dominika – Srebrny Debiut
    6. Piekutowska Aleksandra – Złoty Debiucik
    7. Galent Agata – Diamentowy Debiut
    8. Więcko Klaudia – Diamentowy Debiut
    9. Szmurło Lilianna – Złoty Debiut
    10. Wilczewska Anna – Platynowy Debiut
    11. Mantur Weronika – Diamentowy Debiut
    12. Sulżyk Lena – Platynowy Debiut
    13. Rusinowicz Anna – Złoty Debiut
    14. Natalia Pietroczuk – Platynowy Debiut
    15. Brzozowska Kornelia – Srebrny Debiut
    16. Gołaszewski Bartłomiej – Wyróżnienie
    17. Raciborski Piotr – Srebrny Debiut
    18. Olszewska Nikola – Złoty Debiucik
    19. Perkowska Natalia – Srebrny Debiut
    20. Przedlacki Damian – Wyróżnienie
    21. Przedlacki Jakub – Wyróżnienie
    22. Serwin Emily – Srebrny Debiut
    23. Serwin Julia – Wyróżnienie
    24. Zdrodowska Maja – Wyróżnienie

    SKRZYPCE

    1. Daria Zdrodowska – Platynowy Debiut

    GITARA

    1. Łapińska Małgorzata – Brązowy Debiut
    2. Brzozowska Martyna – Brązowy Debiut
    3. Demiańczuk Oliwia – dyplom za udział
    4. Mojsak Tymoteusz – Platynowy Debiut
    5. Jaszczur Aleksandra – Platynowy Debiut
    6. Zaborowski Michał – Brązowy Debiut
    7. Równy Jakub – Brązowy Debiut
    8. Sienicki Mateusz – Złoty Debiut
    9. Araźny Michał – Srebrny Debiut

    AKORDEON

    1. Gąsowski Bogumił – Diamentowy Debiut
    2. Gorlewski Dawid – Złoty Debiut
    3. Kossakowski Mariusz – Złoty Debiut

    KEYBOARD

    1. Bęcłowicz Adam – dyplom za udział
    2. Łapińska Aleksandra – dyplom za udział

    ZESPOŁY

    1. Trio gitarowe – Brązowy Debiut
    2. eMKa Pop Gospel – Platynowy Debiut
    3. Trio Trzy Ognie – dyplom za udział

Dom Kultury w Łapach organizuje koncerty, festyny, pokazy filmowe, multimedialne, wydawnictwa, konkursy , plenery fotograficzne, plastyczne, dni teatru

Polecamy się kulturalnie!