Logo Dom Kultury w Łapach

Galeria pod zegarem


Galeria Sztuki „Pod Zegarem”, w Domu Kultury w Łapach zaprasza

8 marca 2024, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Talmon „Podlaskie Ikony”.

Magdalena Talmon– ukończyła Multimedialną Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Warsztaty Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim, Policealne Studium Plastyczne w Białymstoku, Liceum Plastyczne w Supraślu. Obecnie uczy malarstwa w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.
Ma na koncie ponad 30 wystaw indywidualnych i 17 wystaw zbiorowych.

Maluje kobiety, pokazując ich siłę i energię przy pomocy mocnych, wyrazistych kolorów. Fiolety i róże, najczęściej obecne w jej pracach to ulubione barwy malarki. Jej prace są bardzo osobiste, w każdym obrazie zostawia wyraźny ślad własnych emocji i przeżyć. Inspiruje się techniką pisania ikon, co widać w charakterystycznym światłocieniu i prowadzeniu linii.

Jest zafascynowana tradycyjną kulturą Podlasia. Charakterystyczne dla ludowej tradycji tego regionu kolory i motywy można odnaleźć w większości jej prac. Artystka uczyniła z nich swego rodzaju własny znak firmowy, wplatając je w swoje prace w sposób nieraz zaskakujący i nieoczywisty, ale zawsze widoczny.

Na wystawę zaprasza opiekun Galerii „Pod Zegarem” Dariusz Gumowski.

Galeria Sztuki „Pod Zegarem”, w Domu Kultury w Łapach zaprasza 8 marca 2024, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Talmon „Podlaskie Ikony”.Wernisaż 15 grudnia 2023; godz. 18:00

Galeria Sztuki „Pod Zegarem” zaprasza na otwarcie wystawy rysunków uczestników Pracowni Malarstwa i Rysunku „Trzy Kolory” działającej w Domu Kultury w Łapach.

Na wystawie zaprezentujemy prace wykonane ołówkiem i węglem, które powstały w pracowni od początku października 2023.

Galeria Sztuki „Pod Zegarem” zaprasza na otwarcie wystawy rysunków uczestników Pracowni Malarstwa i Rysunku „Trzy Kolory” działającej w Domu Kultury w Łapach. Na wystawie zaprezentujemy prace wykonane ołówkiem i węglem, które powstały w pracowni od początku października 2023.

W sumie zaprezentuje się około pięćdziesięciu artystów, trzy grupy młodzieżowe i dwie grupy dorosłe. Tą wyjątkową wystawą kończymy etap rysowania i w pracowni przechodzimy do koloru czyli do suchych pasteli i farb.

Na wernisaż zapraszamy 15 grudnia 2023 o godz. 18.00Fragment audycji „Przystanek Kultura” TVP 3 Białystok.
Zapraszamy do zwiedzania galerii w Łapskim Domu Kultury – co miesiąc nowa wystawa.

Całość materiału do obejrzenia: https://bialystok.tvp.pl/74313961/24112023