2020 konkursy plastyczne

Od początku 2020 roku plastycy z Pracowni Plastycznej pracowali ciężko przygotowując wspaniałe prace , które reprezentują nasz Dom Kultury w konkursach plastycznych różnego szczebla. Marzec przyniósł rozstrzygnięcia trzech z nich.

W VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „ Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic, organizowanym przez Szkołę Podst. nr 25 w Lublinie, Dzielnicowy Dom Kultury „ Bronowice” oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej wzięły udział 603 prace z Polski, Ukrainy, USA, Niemiec, Bułgarii, Słowacji i Chin. Nasze dwie plastyczki – Emily Serwin oraz Wiktoria Lewandowska ( reprezentująca tym razem SP nr 1 w Łapach), zdobyły nagrody specjalne.

Wzięliśmy również udział w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „ Mój Świat” pt. „ Różnorodność natury”, zorganizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury „ Bronowice” w Lublinie. Na konkurs wpłynęły 1282 prace z Polski, Ukrainy, Litwy , Rosji, Kazachstanu i Chin, w tym 29 z naszej pracowni. Jury przyznało 12 nagród i 28 wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych oraz 81 kwalifikacji do wystawy. Nasze plastyczki jak zwykle nie zawiodły. Wyróżnienie zdobyła Gabriela Gąsowska, a wyróżnienia – kwalifikacje do wystawy otrzymały prace Pauliny Miki, Klaudii Jastrzębskiej, Hanny Pochodowicz i Wiktorii Lewandowskiej.

W ostatnim dniu marca poznaliśmy wyniki XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Warszawa moja stolica”. W konkursie tym, zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Warszawie wzięło udział 1266 prac. Nasz Dom Kultury reprezentowały 2 prace. Jury przyznało 30 równorzędnych nagród oraz 95 kwalifikacji do wystawy. Miło nam zakomunikować, iż Hania Pochodowicz i Natalia Wojewódzka znalazły się w gronie laureatek i zdobyły nagrody.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.