Artystyczne lato za nami

W dniach od 4 do 15 lipca br. w Domu Kultury w Łapach organizowane były letnie półkolonie. Zajęcia cyklicznie odbywają się w każde wakacje i ferie zimowe.

Przez lata zyskały rzeszę wiernych zwolenników i w tym roku już przed otwarciem Domu Kultury w dniu zapisów ustawiła się kolejka rodziców, którzy chcieli zapisać swoje pociechy.

Dzieci podzielone na dwie dwudziestoosobowe grupy brały udział w zajęciach teatralnych, modelarskich, muzycznych, tanecznych oraz plastycznych. Zorganizowano również wyjazdy autokarowe: do Białegostoku do kina na film BFG Bardzo Fajny Gigant, na basen do Wysokiego Mazowieckiego oraz do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie dzieci miały okazję zwiedzić m.in. XIX wieczną szkołę, wystawę zabawek i stary młyn wodny.

Odbyliśmy również wycieczkę pieszą na Bindugę, gdzie zorganizowano ognisko. Ostatni dzień rozpoczął się spotkaniem z policjantką, która zapoznała dzieci z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wakacji.

Następnie obejrzeliśmy film – relację z dwóch tygodni zajęć. Dzieci zaprezentowały efekty wakacyjnych warsztatów: układ taneczny, krótkie scenki teatralne i występ muzyczny.

Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, instruktorom oraz szczególnie pracownikom DK za profesjonalną i bezpieczną organizacje Akcji Lato. Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty Domu Kultury w Łapach przez cały rok.