Wszystkie wpisy, których autorem jest it

Opera Młodych. Drodzy rodzice

Koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej  ogniska muzDrodzy Rodzice.

Koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach cyklu „Opera Młodych” odbędzie się w sobotę 22 lutego o godz. 16.00 w foyer OIFP.

 Jest to pierwszy taki koncert w OiFP i z pewnością nie ostatni. Ze względu na ograniczone możliwości czasowe (max 60 minut) koncertu nie jest możliwe aby wszystkie dzieci zaprezentowały swoje talenty.

 Chciałbym aby dzieci, które nie będą grały 22 lutego zagrały następnym razem. Pomimo tego zapraszam wszystkie dzieci i was drodzy rodzice do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla wszystkich dzieci z ogniska muzycznego tych grających i nie grających na koncercie  będzie zamówiony obiad w kawiarni OiFP za darmo.

Rodzicom jeden obiad kosztuje 13 złotych (płatne na miejscu).

Z uwagi na to, iż jest to duże przedsięwzięcie bardzo proszę o zgłaszanie uczestnictwa w tym wydarzeniu drogą elektroniczną ognisko@dklapy.pl do środy do 9 rano.

 W wiadomości proszę o podanie ilości osób Przykład: Imię i Nazwisko dziecka + ilość osób np. Jaś Kowalski + 3.
Przejazd odbędzie się specjalnie uruchomionym pociągiem pod nazwą „Pociąg do Opery”. Z dworca w Białymstoku zawiezie nas specjalnie podstawiony autobus komunikacji miejskiej Białystok.

Program wyjazdu:

  • Godz. 13.00 Zbiórka dworzec PKP Łapy
  • Godz. 13.10 Odjazd z Peronu Łapy
  • Godz. 13.30 Przyjazd do Białegostoku i przejazd KPKM do opery
  • Godz. 14.00 Przyjazd do OiFP
  • Godz. 14.00 – 15.30 Próby i obiad
  • Godz. 16.00 Koncert dzieci Ogniska Muzycznego
  • Godz. 17.00 Spektakl Teatru Kaprys (z DK Łapy) – Przypadki Antoniego C
  • Godz. 17.45 Koniec
  • Godz. 18.15 Wyjazd KPKM spod opery
  • Godz. 18.45 Odjazd z Peronu Białystok
  • Godz. 19.05 przyjazd na dworzec w Łapach.

O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki

Konkurs Recytatorski dla PrzedszkolakówKonkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”

Pracownia teatralna Domu Kultury zaprasza na eliminacje miejskie dnia:

7 czerwca 2013 roku godzina 9:30

Celem konkursu jest budzenie wrodzonego talentu dziecka do kreowania własnego świata poprzez
żywe mówione słowo .

Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-7 lat;
Każde dziecko recytuje jeden utwór dostosowany do płci, wieku, temperamentu i upodobań;

Informujemy, że Finał Konkursu odbędzie się w dniu 14 czerwca 2013 r. (piątek) o godz. 10.00 w Spodkach WOAK, ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Kartę zgłoszeniową pobieramy stąd: http://www.woak.bialystok.pl/media/dokumenty/wrozka_2013_regulamin_karta.doc

Kolor Archeo

fot. materiały grupy

Grupa Kolor Archeo działająca w Studiu Działań Kreatywnych DanceOFFnia zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Świata – IDO World Championship Hip Hop, Breakdance, Electric Boogie w kategorii HipHop formacje +31.

Kolor Archeo z dobrym występem na mistrzostwach świata.

W tej kategorii wystąpiło 15 drużyn m.in. z Niemiec, RPA, Słowenii, Danii, Norwegii, Słowacji, Belgii.

Formacja Kolor Archeo w maju b.r. zdobyła Mistrzostwo Polski IDO w tej kategorii.

Instruktorką grupy jest Magdalena Surwiłło.

Łapska Akademia Wokalna

łapska akademia Cele konkursu:

Prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów – wokalistów, zespołów wokalno-instrumentalnych.
Promocja twórczości dzieci i młodzieży.
Promocja twórczości nauczycieli i instruktorów.

Uczestnicy:

GRUPA I . Przedszkola (4-6 lat)
GRUPA II. Szkoły podstawowe – klasy I – III (7 – 9 lat)
GRUPA III. Szkoły podstawowe – klasy IV – VI (10-12 lat)
GRUPA IV. Gimnazja (13 – 16 lat)
GRUPA V. Szkoły ponadgimnazjalne (17 – 19 lat)

Konkurs odbywa się z podziałem na kategorie we wszystkich grupach:

soliści-wokaliści,
zespoły wokalne,
zespoły wokalno-instrumentalne.

Uczestnik konkursu wykonuje dwa utwory muzyczne o tematyce dowolnej. Uczestnicy GRUPY I wykonują jeden utwór. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut. Organizator zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji prezentacji 1 utworu.

Jury festiwalu powołują organizatorzy.

Czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia i kartę akredytacji (wraz z kopią potwierdzenia wpłaty) należy przesłać do dnia 19 października 2012 roku na adres:

DOM KULTURY W ŁAPACH
Ul. NOWY RYNEK 15
18-100 ŁAPY

z dopiskiem Łapska Akademia Wokalna

Kryteria oceny:

Jury oceniać będzie:

– dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych,
– muzykalność
– indywidualność artystyczną,
– poziom warsztatu wykonawczego,
– ogólny wyraz artystyczny.

Nagrody i wyróżnienia we wszystkich grupach i kategoriach oraz nagrodę GRAND PRIX.
Nagrodę specjalną za utwór autorski uczestnika (utwór autorski rozumiany jako: tekst i muzyka lub tylko muzyka skomponowana przez uczestnika, instruktora lub nauczyciela)

 Uczestnicy konkursu zapewniają podkład instrumentalny (np. akompaniament nauczyciela na pianinie lub inny) bądź nagrany na płytach CD (w formacie audio na płycie CD-R), bądź śpiewają a’capella.

 Organizatorzy zapewniają instrument klawiszowy, wzmacniacz basowy i gitarowy, mikrofony

Przepisy ogólne:

1. Uczestnicy pokrywają koszty przejazdu i ubezpieczenia.
2. Uczestnikowi niepełnoletniemu towarzyszy opiekun (rodzic lub upoważniona przez niego osoba).
3. Uczestnicy I ŁAPSKIEJ AKADEMII WOKALNEJ pokrywają koszty akredytacji w wysokości:
a) solista, opiekun 20 zł od osoby,
b) zespół, opiekun 10 zł od osoby.
4. Organizator zapewnia jeden posiłek.
5. Uczestnik zezwala na wykorzystanie i przetwarzanie w bazie danych Domu Kultury w Łapach informacji osobowych zawartych w formularzu karty zgłoszenia i karty akredytacji.
6. Uczestnicy zezwalają na rejestrację festiwalu na wszelkich dostępnych nośnikach i prezentację zgromadzonego materiału w celach marketingowych festiwalu.
7. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

Szczegółowe informacje: Dom Kultury w Łapach, ul. Nowy Rynek 15, tel/fax: 85 715 23 00, www.dklapy.pl

Nowe godziny zajęć teoretycznych i zespołowych

ognisko

Informacja o opłatach:

2. Ustala się opłaty członkowskie za zajęcia w pracowniach:

c) Ognisko Muzyczne – 150 zł miesięcznie

3. Opłaty członkowskie należy wpłacać:

a) w kasie Domu Kultury w Łapach w dni robocze pn-pt. w godzinach 8.00 -16.00
c) Przelewem na konto 98 1160 2202 0000 0001 7568 7186 Bank Millenium O/Łapy (w tytule proszę podać Imię i Nazwisko dziecka/dzieci oraz rodzaj zajęć)

Pełna treść zarządzenia tutaj

Plan zajęć

[pobierz wszystko .zip]

 

KLASA I A

Zajęcia Teoretyczne – czwartek 14.10 – 14.55
Zajęcia Zespołowe – czwartek 15.00 – 15.45

 

1. Brzozowska Sandra
2. Galent Agata
3. Łapińska Małgorzata
4. Przedlacki Damian
5. Serwin Emily
6. Serwin Julia Maria
7. Skorupski Radosław
8. Tołoczko Kamil
9. Zaremba Konrad
10. Zdrodowska Daria

 

KLASA I B

Zajęcia Teoretyczne – czwartek 15.00 – 15.45
Zajęcia Zespołowe – czwartek 15.50 – 16.35

 

1. Dzielnicka Gabriela
2. Gołaszewski Hubert
3. Granaszewski Karol
4. Karasiewicz Aleksandra
5. Łapińska Aneta Maria
6. Łapińska Aleksandra
7. Łapińska Aleksandra
8. Łapińska Dominika
9. Łapińska Dorota
10. Onopa Jakub

 

KLASA I C

Zajęcia Teoretyczne – czwartek 15.50 – 16.35
Zajęcia Zespołowe – czwartek 16.40 – 17.25

 

1. Brzozowska Julia
2. Dworakowski Łukasz
3. Gąsowski Paweł
4. Iqbal Sandra
5. Konopka Kacper
6. Krassowksi Michał
7. Malinowski Dawid
8. Olszewska Weronika
9. Pochodowicz Hanna
10. Porowska Zofia

 

KLASA I D

Zajęcia Teoretyczne – czwartek 16.40 – 17.25
Zajęcia Zespołowe – czwartek 17.30 – 18.15

 

1. Bagińska Katarzyna
2. Dowiejko Marek
3. Dworakowska Zuzanna
4. Gąsowska Izabela
5. Kozłowska Maria
6. Leśniewski Mateusz
7. Siemieniuk Angelika
8. Skibko Kamila
9. Skorupska Magdalena
10. Węcławski Mateusz

 

KLASA I E

Zajęcia Teoretyczne -wtorek 14.10 – 14.55
Zajęcia zespołowe – wtorek 15.00 – 15.45

 

  1.  Chraboł Gabriela
  2.  Dworakowska Laura
  3.  Kulesza Krzysztof
  4.  Łapiński Jakub
  5.  Łupiński Jakub
  6.  Malinowska Karolina Maraia
  7.  Misiewicz Oskar
  8.  Roszkowska Gabriela
  9.  Roszkowski Jakub
  10.  Wojtulewicz Filip Andrzej
  11.  Ryś Wiktoria
     

 

KLASA I F

Zajęcia Teoretyczne -wtorek 15.00 – 15.45
Zajęcia zespołowe – wtorek 15.50 – 16.35

 

  1. Al-attar Simon
  2. Bajda Wiktoria
  3. Cwalińska Magdalena Maria
  4. Koc Bartosz
  5. Krysiewicz Julia
  6. Górska Patrycja
  7. Kucharska Antonina Urszula
  8. Łupińska Julia
  9. Płońska Julia Maria
  10. Trzaska Julia
  11. Warpechowska Zuzanna

 

KLASA I G

Zajęcia Teoretyczne -wtorek 15.50 – 16.35
Zajęcia zespołowe – wtorek 16.40 – 17.25

 

  1. Dworakowska Weronika
  2. Dworakowski Marcin
  3. Gąsowska Weronika
  4. Grabowski Gabriel
  5. Holak Daniel
  6. Leżanka Michał Paweł
  7. Łapińska Weronika
  8. Łupińska Gabriela
  9. Mazur Aneta
  10. Micota Kamil
  11. Skrobański Hubert
  12. Szpakowska Klaudia
  13. Perkowska Magdalena