Było głośno, było radośnie czyli Ferie Zimowe 2015

Ferie w UhowieFerie w Uhowie
 

W feriach zorganizowanych przez Wiejski Dom Kultury i Filię Biblioteczną w Uhowie wzięły udział dzieci, które nie chciały poddać się nudzie. I nie rozczarowały się!

Czekało na nie mnóstwo atrakcji. Gry i zabawy ruchowe, konkursy, zajęcia teatralne i plastyczne – to stałe punkty programu. Poza tym był karnawałowy bal przebierańców, podczas którego bawiliśmy się wspólnie z dziećmi z Płonki, Szołajd i Łupianki. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Uhowie.

Przymierzaliśmy strażacki ekwipunek: kurtki (nomeks), hełmy, maski tlenowe, pas oraz szelki zabezpieczające. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają nożyce hydrauliczne. Każdy usiadł za sterami bojowego wozu strażackiego, by przez chwilę móc poczuć się jak strażak. W czasie ferii nie zabrakło również szaleństw w wodzie na basenie w Wysokiem Mazowieckiem.

Studio Artystyczne „Karuzela” w swoim spektaklu pt. „O chłopcu, któremu wyrosły skrzydła” zachęcało do refleksji nad grami komputerowymi, bo przecież oderwać się od komputera i wyjść na świeże powietrze. Niewątpliwą atrakcją była wycieczka do stajni w Uhowie. Na dzieci czekały tam: przejażdżka konna, ognisko i konkurs z wiedzy o koniach.

Marta Kozłowska,

Łukasz Romanowicz

 

fot: dklapy.pl fot: dklapy.pl fot: dklapy.pl fot: dklapy.pl

 

 

Więcej zdjęć i filmów na facebook.com/wdk.uhowo