Decoupage 2019

23 listopada w Pracowni Plastycznej Domu Kultury w Łapach odbyły się Międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych.

Uczestnicy, pod okiem Pani Ewy Stranc oraz Pani Małgorzaty Roszkowskiej, własnoręcznie wykonywali bożonarodzeniowe dekoracje.

Warsztaty rozpoczęły się od ozdabiania bombek z zastosowaniem niezwykle efektownej techniki, jaką jest decoupage. Każda z Pań stworzyła niepowtarzalną bombkę z wybranym przez siebie motywem. Uczestniczki wykonały też wiklinowe stroiki, przyozdabiając je gałązkami, suszonymi pomarańczami, szyszkami czy gwiazdkami anyżu.

Wspólnie z synem stroik wykonał również Pan Burmistrz Krzysztof Gołaszewski, który odwiedził nas podczas warsztatów. Akcentem kończącym nasze działania były wyklejane szyszkami drzewka.

Wszystkie prace zachwycają wyglądem i z pewnością będą wyjątkową ozdobą każdego domu lub idealnie sprawdzą się jako prezent dla bliskiej osoby.

Warsztaty były doskonałą okazją nie tylko do twórczego działania, ale również wymiany doświadczeń i pomysłów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych inicjatywach.

Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Realizatorami programu są Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych.