Dni Łap podziękowania

Tradycyjnie w czerwcu obchodzimy święto miasta. Koncerty na stadionie organizowane przez Dom Kultury w Łapach zawsze gromadzą tłumy widzów. Nie inaczej było w tym roku. Na scenie zaprezentowały się: dzieci z ogniska muzycznego, seniorzy i dzieci z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gośćmi specjalnymi byli mieszkańcy sąsiedniej gminy Suraż, którzy wykonali kilka znanych i lubianych utworów. Napisali też piękne życzenia (na zdjęciu niżej).

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej wystąpiły zespoły Defis, Skalars i Desire prezentując muzykę z gatunku disco polo. Wystąpił też artysta Maksymilian Łapiński z bardzo oryginalnymi solowymi wykonaniami muzyki rozrywkowej. Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachursky, który zaprezentował znakomity koncert pełen emocjonalnych wykonań. Mieszkańcy bawili się przy takich utworach jak: Typ Niepokorny, Czuję i wiem i wiele innych.

W trakcie trwającego ponad 7 godzin festynu trwała gra terenowa pod hasłem: Bezpieczne wakacje”, w której dzieci musiały odwiedzić specjalne stoiska przygotowane przez: DK Łapy, MOPS Łapy, OKF Łapy, OSP Łapy i wykonać specjalne zadania. Rozlosowano blisko 50 zestawów upominków ufundowanych przez instytucje miejskie. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na nazwę maskotki Domu Kultury. Spośród wielu zgłoszonych propozycji komisja wybrała nazwę wymyśloną przez Huberta Łopińskiego „NARWIACZEK”.

Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Dom Kultury.
Wielkie dzięki i „graba” dla:

– OSP Łapy za parking, porządek (na was zawsze można liczyć), stoisko w konkursie
– OKF za przygotowanie placu i nagrody w konkursie
– MOPS za pełnych energii seniorów i dzieci oraz nagrody w konkursie
– „Surażakom” za danie całego siebie na scenie
– dzieciom z ogniska muzycznego za energię i talent
– młodzieży ze stoiska gry muzycznego
– wszystkim pracownikom DK za profesjonalizm
– artystom za koncerty pełne emocji.

ps. Już niedługo:

– piknik kulturalno sportowy „Strefa Kibica”
– 50. Sobótka w Uhowie
– audycje, wystawy dzieci w Domu Kultury

Bądźmy razem. Do zobaczenia 🙂 Grzegorz Perkowski

Zobacz pozostałe zdjęcia tam: http://galeria.dklapy.pl/galeria?p=serie&id_album=230