Logo Dom Kultury w Łapach

Dzień Suma 2010

ŁAPSKA 8.2010 "Nocne Sumowanie", czyli zawody wędkarskie organizowane przez Koło Wędkarskie przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, które rozpoczęły się 17 lipca o godzinie 19 zainicjowały coroczny festyn "Dzień Suma" w Bokinach.

[ FOTOREPORTAŻ ]

Finał imprezy 18 lipca odbył się przy Szkole Podstawowej w Bokinach.

Impreza jest organizowana, co roku przez Świetlice Wiejską w Bokinach przy pomocy Domu Kultury w Łapach i cieszy się w okolicy zawsze dużym zainteresowaniem.

Początkowo cała niedzielna zabawa stanęła pod znakiem zapytania z powodu ulewy i burzy, która wystraszyła większość osób wybierających się na festyn, ale jak tylko pogoda się poprawiła, a chmury ustąpiły miejsca słońcu impreza ruszyła. Na "Dniu Suma" spotkali się miłośnicy wędkowania, mieszkańcy Bokin oraz goście z sąsiednich miejscowości.

W programie zabawy nie zabrakowało konkursów wędkarskich dla dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie "MY DLA INNYCH" zorganizowało różne gry i zabawy. Dzieci mogły skorzystać z okazji i oddać się w ręce artystów, którzy na ich buziach malowali małe dzieła sztuki.

O to, aby uczestnicy nie uciekli z imprezy, gdy poczują się głodni zadbały liczne stoiska gastronomiczne, na których każdy mógł znaleźć coś, na co właśnie miał chęć i ochotę. Organizatorzy zadbali też o to by było miejsce, w którym bez pośpiechu można było delektować się tymi specjałami. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bokinach przygotowały swoje najlepsze wypieki, którymi goście się zachwycali i wracali po więcej. Jak to przy takiej okazji bywa znalazły się tez stoiska handlowe ze swoimi atrakcjami, które przyciągały głownie najmłodszych swoimi kolorowymi i różnorodnymi towarami.

Po części zabawowo-konkursowej przyszedł czas na festynową atrakcję typową dla naszych okolic a mianowicie na koncerty zespołów disco-polo. Wystąpiły grupy takie jak: PROXY, DEXTER, NEXX DANCE i LOVERS. Gwiazdą wieczoru był zespół SPIKE. Fani zespołów i uczestnicy imprezy tańczyli przy swoich ulubionych piosenkach i razem śpiewali.

Po koncercie impreza trwała dalej. Dyskoteka trwała do bardzo późnych godzin nocnych. W tańcach brała udział nie tylko młodzież, ale przed dobrą zabawą i porywającymi melodiami nie mogli się też bronić troszkę starsi uczestnicy festynu, którzy bawili się równie dobrze i długo.

Katarzyna Porkopowicz