Dzisiaj w Betlejem w Łupiance

Dzisiaj w Betlejem w ŁupianceJasełka 21 grudnia 2014
[FOTORELACJA]

Jasełka, czyli przedstawienia pokazujące sceny z narodzenia Chrystusa to jedna z najpiękniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Jej korzenie sięgają czasów św. Franciszka z Asyżu, którego uważa się za twórcę tych widowisk.

Kultywowanie tego zwyczaju stało się też udziałem dzieci i młodzieży, biorących udział w przedstawieniu zatytułowanym „Dzisiaj w Betlejem”, które odbyło się 21 grudnia 2014 roku w Świetlicy Wiejskiej w Łupiance Starej.

Mali aktorzy bardzo zaangażowali się w całe przedsięwzięcie. Z ochotą pomagali w tworzeniu plakatów, scenografii i potrzebnych dekoracji. Efekty tej pracy podziwiała zgromadzona na widowni publiczność, która żywo reagowała na rozgrywające się na scenie wydarzenia.

Przed rozpoczęciem jasełek wszyscy mogli podziwiać Monikę i Gabrielę Łupińskie, które popisały się muzycznymi talentami. Siostry zaprezentowały kolędy, wprawiając wszystkich w świąteczny nastrój. Po ich występie na scenie pojawili się pasterze, królowie i  aniołowie towarzyszący Józefowi i Maryi w drodze do stajenki. Serca publiczności zostały podbite przez najmłodsze pociechy, które wzruszyły i rozbawiły do łez wszystkich widzów.

Na zakończenie odwiedził nas specjalny gość, święty Mikołaj, który po wspólnym śpiewie kolęd wręczył dzieciom upominki. Jego pojawienie się sprawiło wszystkim wiele radości i wzbudziło salwy śmiechu. Na występujących czekał też słodki poczęstunek, który był miłym zakończeniem całego dnia.

Składam serdeczne podziękowania Rodzicom za wsparcie w przygotowaniu dzieci do występu, Paniom ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej za pomoc w przygotowaniu poczęstunku i ufundowanie upominków, oraz wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się do realizacji przedstawienia.