Ferie pod znakiem uśmiechu

Ferie pod znakiem uśmiechu w Łupiance Starej
Tym krótkim hasłem można podsumować akcję ferii zimowych, która odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Łupiance Starej. Przez 10 dni placówka proponowała dzieciom i młodzieży rozmaite formy spędzania wolnego czasu.

A było w czym wybierać. Odbywały się gry i zabawy, a także zajęcia plastyczne, których motywem przewodnim były bałwanki. Wiele emocji wywołały eksperymenty z użyciem produktów dostępnych w każdym domu – mąki, octu, płynu do naczyń i sody. Nie zabrakło również wrażeń kulinarnych. Wspólnie przygotowaliśmy karnawałowe faworki, które potem zostały zjedzone z wielkim apetytem.

Drugi tydzień również obfitował w liczne atrakcje. Wystarczy wspomnieć chociażby wyjazd na basen do Wysokiego Mazowieckiego, czy wspaniały bal przebierańców, na którym nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy. Na zakończenie ferii spotkaliśmy się przy ognisku. Nie lada niespodziankę sprawili nam strażacy z OSP w Łupiance Starej, pokazując nam wnętrze wozu i podstawowy ekwipunek. Każdy mógł też przymierzyć kask i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zadbali o dziecięce uśmiechy i zaangażowali się w organizację atrakcji podczas ferii.