Hej Sobótka

ŁAPSKA 7.2010 W sobotę 19 czerwca nad Narwią w Uhowie odbyła się już po raz kolejny coroczna zabawa plenerowa pod nazwą "Sobótka".
Organizacją zajęli się: Wiejski Dom Kultury w Uhowie, Dom Kultury w Łapach oraz Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach.

 

Impreza rozpoczęła się tuż po godzinie 17.

Powitano zgromadzonych, krótko przedstawiono zarys historyczny "Sobótki" oraz przypomniano, że to już po raz 42 odbywa się ta wspaniała i niezwykła impreza. Następnie na scenie wystąpili w swoich pokazach wokalnych i tanecznych podopieczni ze Studia Piosenki i Formacji Tanecznej z Domu Kultury w Łapach.

Najmłodsi, którzy byli obecni na imprezie mogli również sami zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk przed publicznością. Z godziny na godzinę na plażę przybywało coraz więcej uczestników chcących wziąć udział we wspólnej zabawie sobótkowej. Nie brakowało również wszelkiego rodzaju straganów, można było coś zjeść, kupić baloniki i inne zabawki oraz poskakać na trampolinie.

Na scenie wystąpiły "Uhowianki", następnie rozstrzygnięto konkurs wianków, które zostały położone na tafli wody i odpłynęły z nurtem rzeki. Na miejscu można było wziąć udział w licznych konkursach takich jak: przeciąganie liny, konkurs przyrodniczy czy konkurs w jedzeniu bułek na czas, na wszystkich uczestników czeka- ły nagrody. Nie obyło się też bez wyścigu kajaków, które mknęły po wodach Narwi.

Kiedy tylko zapadł zmrok odbyła się inscenizacja obrzędowa w wykonaniu zespołów teatralnych z Domu Kultury w Łapach, czyli teatru młodzieżowego "KAPRYS" oraz grupy teatralnej "NIE TERAZ".

Pokaz umiejętności jakie zaprezentowały wspólnie oba zespoły zachwycił i został przyjęty z dużym entuzjazmem przez publiczność zgromadzoną tego wieczoru na plaży w Uhowie. W inscenizacji nie zabrakło też dużej ilości dobrego humoru.

"Sobótka" zakończyła się występem zespołu "Nocny Kwartet", który swoim szerokim repertuarem muzycznym porwał publiczność do wspólnej zabawy.

Nieprawdopodobna atmosfera jaka wytworzyła się i panowała na plaży w Uhowie na pewno przysporzyła wszystkim uczestnikom imprezy wiele radości, mile spędzonego czasu i niezapomnianych wrażeń.

Radosław Bobel