Kaprys w Dramatycznym

kaprys w warszawie Na zakończenie sezonu artystycznego Teatr Kaprys,
działający przy Domu Kultury w Łapach,
wziął udział w prestiżowym Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Zderzenia Teatralne”, organizowanym przez warszawski Dom Kultury Dorożkarnia.

Prezentacje festiwalowe odbywały się na scenie kameralnej Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury w Warszawie, w dniach 24 – 26 czerwca. Do przeglądu tego zapraszane są uznane zespoły amatorskie z całego kraju, dlatego organizatorzy nazywają „Zderzenia” festiwalem festiwali. Łapski zespół zaprezentował w Warszawie spektakl „Damy i huzary” według Aleksandra Fredry.

Zderzenia Teatralne mają dosyć nietypowy charakter, gdyż nie obraduje na nich klasyczne jury, a jedynie Rada Artystyczna, składająca się z ze znakomitych specjalistów z dziedziny teatru. Zadaniem tychże jest jedynie omawianie przedstawień pod względem artystycznym, podczas otwartych dyskusji panelowych. Wyboru najlepszego przedstawienia w przeglądzie dokonują natomiast same teatry metodą głosowania. Werdykt jest więc w pełni demokratyczny i wyraża uznanie wszystkich aktorów, biorących udział w festiwalu. W tym roku za najlepszy spektakl uznano „Poskromienie złośnicy” w wykonaniu Teatru Łups z Piaseczna.

Gratulując zwycięzcom, należy wspomnieć także o bardzo dobrych recenzjach, jakie zebrał Teatr Kaprys od Rady Artystycznej festiwalu. Fachowcy wysoko ocenili walory artystyczne spektaklu „Damy i Huzary”, co jest jednak niewielkim pocieszeniem wobec faktu, że łapska grupa prezentowała się na początku przeglądu, przez co mogła liczyć jedynie na głosy niewielkiej części publiczności, która dopiero później wypełniła salę.

Mimo wszystko wyjazd należy uznać za udany – cóż, pierwsze koty za płoty…