Każdy kręci

przegląd filmów amatorskich łapa nagrody6 grudnia 2014, godzina 14:00

Dnia 6 grudnia odbył się 11. Przegląd Filmów Amatorskich Łapa 2014.

Jury w składzie: Dariusz Szada-Borzyszkowski scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, Jerzy Kalina reżyser, dziennikarz, Jerzy Barańczuk instruktor fotografii w Domu Kultury

Postanowiło jednogłośnie przyznać pierwszą nagrodę za film „Bajka o Jasiu i Małgosi” w reżyserii Daniela Zagórskiego, za rzetelne i twórcze zmierzenie się z trudnym i mało znanym tematem.

Drugie miejsce przyznano filmowi „Winda” w reżyserii Sebastiana Kwidzińskiego, za subtelne i inteligentne potraktowanie podstawowego problemu etycznego.

Trzecie miejsce przyznano Dawidowi Rycąbel za film „Pan Prowizorka” za kreatywne-abstrakcyjne potraktowanie banalnych sytuacji.

Ponadto juro postanowiło przyznać pięć równorzędnych wyróżnień:

Michał Kucharski- film „Perfect body”

Robert Rawłuszewicz- „Synek”

Ewa Piątek- „Z dala od drogi”

Bohdan Kezik- „Rembolo”

Grzegorz Paprzycki- „Okruszki”

Jury wyraża uznanie mniej i bardziej doświadczonym twórcom za zaangażowanie i kontynuację twórczych poszukiwań w tej nie prostej dziedzinie sztuki.

Nagrodę publiczności przyznajemy twórcom filmu „Współczesna opowieść wigilijna”. Spośród nadesłanych 900 smsów, 597 głosowało na ten film.

Gratuluję wszystkim, dziękuję serdecznie za filmy i szczególnie za obecność na przeglądzie.

 

 

 Dom Kultury w Łapach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina amatorskiego, autorów filmów do uczestnictwa w 11. Przeglądzie Filmów Amatorskich.

Impreza odbędzie się 6 grudnia 2014 roku w sali Domu Kultury. Wstęp  wolny.

Czekaliśmy na wasze produkcje do 20 listopada br. Tematyka nadsyłanych filmów była dowolna, technika i format dowolny. Jedynym ograniczeniem był czas projekcji nie dłuższy niż 20 minut. Spośród 58 nadesłanych filmów z całej Polski zaprezentujemy te najciekawsze. Filmy oceni profesjonalne jury oraz widzowie.

Dom Kultury sponsoruje nagrody: kamerę GoPro HERO, Quadrocopter z kamerą HD,  dysk 500GB, USB 3.0 i inne drobiazgi związane z filmem. Widzowie tradycyjnie będą mogli zagłosować na film, który im się najbardziej  spodoba wysyłając smsa pod numer
791 901 202 o treści fXX, gdzie XX to numer  filmu dostępny na stronie internetowej w dniu przeglądu.

SMS-y będziemy zliczać do godziny 19:30, 6 grudnia.

Projekcje filmów 11. Przeglądu odbędą się w sobotę 6 grudnia 2014 r w godzinach , 14:00-19:45. Około godziny 20:00 jury ogłosi swoją ocenę nadesłanych filmów. 

Zobacz co kręci innych i jak oni kręcą.