Kolejna duża impreza już w sobotę.

przed Domem Kultury odbył się festyn z okazji Dni Łap, fot.J Barańczuk

W minioną niedzielę przed Domem Kultury odbył się festyn z okazji Dni Łap, a już w najbliższą sobotę organizatorzy zapraszają na Festiwal Nauki Eduscience.

Pod hasłem "Łap Lato" 2 czerwca odbył się festyn. Przez kilka godzin, już od 15 na przybyłych mieszkańców do parku przed Domem Kultury czekały liczne atrakcje. Imprezę tę zorganizował Dom Kultury w Łapach i Urząd Miasta i Gminy Łapy w ramach Dni Łap.

Niedzielne popołudnie przebiegało w miłej atmosferze przy muzyce i występach artystycznych. Nawet ulewa nie przeszkodziły w zrealizowaniu programu festynu. Z powodu burzy organizatorzy zmuszeni byli zrobić chwilową przerwę, po czym wykonawcy wrócili na scenę.

W programie był m.in. przejazd szynobusem na trasie Łapy – Sokoły, następnie przemarsz z dworca pod łapski Dom Kultury Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa. Były występy Studia Piosenki DK, pokazy tańca nowoczesnego, koncert chóru Łapskie Nutki, koncert ANAY, koncert S.H.O.T. A gwiazdą wieczoru była Megitza czyli Małgorzata Babiarz – kontrabasistka i wokalistka.

A już w najbliższą sobotę przed Domem Kultury kolejne atrakcje.

Na Festiwalu Nauki Eduscience będzie można wywołać własne trzęsienie ziemi, spróbować jak smakuje jajecznica usmażona na antenie satelitarnej, sprawdzić jak działa elektrownia wodna i poznać jak wygląda życie na stacji polarnej.

Na scenie wystąpią studio piosenki, grupa dwie trzecie, oraz grupa taneczna ESCAPE.
W programie imprezy będą pokazy naukowe takie jak fizyka i dziwne zjawiska, merlin i chemicy, powietrzne, próżnia i ciśnienie, śnieżna nauka.

(kk)