Kolejni laureaci

W dniu 17 czerwca br. podczas Pikniku Ekologicznego zorganizowanego w Supraślu przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku odbyło się podsumowanie dwóch konkursów plastycznych.

W obu  konkursach wzięli udział przedstawiciele Pracowni Plastycznej naszego Domu Kultury i jak zwykle nie zawiedli.

W konkursie pt.  „ Atrakcje przyrodnicze powiatu białostockiego” nagrodę główną za miesiąc wrzesień zdobyła  Natalia Wojewódzka, a Magdalena Cwalińska ( reprezentująca w obu konkursach Gimnazjum nr 1 w Łapach ) otrzymała nagrodę za miesiąc luty. Nagrodzone prace zostały wydane w formie kalendarza na 2017 r. Natomiast Aleksandra Stradałowicz ( reprezentowała tym razem SP nr 3 ) zdobyła wyróżnienie.

Jury oficjalnie przyznało, iż poziom prac plastycznych nadesłanych przez Dom Kultury w Łapach był tak wysoki, że zostały one ocenione osobno, a 26 z nich zostanie wydane w formie pocztówek promujących nasz powiat.

Mamy nadzieję, iż organizatorzy dotrzymają obietnicy.
Podsumowano także eliminacje powiatowe XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „ W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

Z pośród nadesłanych prac jury nagrodziło 15, a następnie wytypowało je do dalszego etapu.  W konkursie tym 1. nagrodę w kat. I ( 6 – 8 lat) zdobyła Victoria Bogusz, a w kat. III ( gimnazjum ) uzyskała Magdalena Cwalińska.

Kończąc ten rok artystyczny kolejnymi sukcesami, mamy nadzieję, iż przełożą się one w przyszłości na wymierne korzyści.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim młodym artystom zdobytych nagród i życzymy im dalszych sukcesów w nowym roku artystycznym.

(ES)