Koncert w południe

2016-wpoludnieDom Kultury zaprasza na koncert akordeonowy
28 stycznia o godzinie 12:00

w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapach odbędzie się już trzeci recital z cyklu „Koncerty w południe”.

Cykl ten jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać występów studentów klasy akordeonu prof. Zbigniewa Koźlika z Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Filii w Białymstoku.

Zbigniew Koźlik akordeonista, kompozytor utworów akordeonowych. Studiował grę na akordeonie w Akademii Muzycznej w Warszawie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w 1980 r. W tym samym roku rozpoczął pracę jako pedagog Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Filii w Białymstoku. Obecnie ma tytuł profesora.

Laureat wielu konkursów także i międzynarodowych. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych.
Koncertował w Polsce, Niemczech, Austrii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Francji, Rosji, Stanach Zjednoczonych i na Słowacji.
W swoim repertuarze ma muzykę różnych epok, od baroku po twórczość najnowszą. Jest autorem prac o polskiej akordeonistyce i literaturze akordeonowej.

Serdecznie dziękujemy dyrektorom szkół oraz uczniom za liczną obecność w poprzednich edycjach „Koncertów w południe”. Zapraszamy również wszystkie grupy emeryckie z naszej gminy oraz fanów akordeonu.