Kręć i montuj

Dom Kultury w Łapach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina amatorskiego, autorów filmów do uczestnictwa w 12. Przeglądzie Filmów Amatorskich. Impreza odbędzie się 5 grudnia 2015 roku w sali Domu Kultury.

Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich Łapa

Startujemy o godzinie 15:00.
Do konkursu zgłoszono 76 tytułów. W tym 16 animacji, kilka teledysków, 14 filmów dokumentalnych, pozostałe to produkcje fabularyzowane. Wiek autorów filmów to przedział od 14 do 66 lat, najczęściej jest to rocznik 80-90. Filmy oceniać będą: Dariusz Szada-Borzyszkowski scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, Jerzy Kalina reżyser, dziennikarz, Jerzy Barańczuk instruktor fotografii w Domu Kultury

Komisja po wstępnej selekcji ocenie jury przedstawiła 42 produkcje, spośród których wybrane i nagrodzone zostaną trzy filmy. Niezależnie oceniać będą także przedstawiciele samorządów łapskich szkół. Także w dniu konkursu można będzie zagłosować na najlepszą produkcję wysyłając sms o treści FXX gdzie (XX) to ID filmu wg informacji opublikowanej na stronie kino.dklapy.pl.

Filmy to najczęściej próba obserwacji otaczającej nas rzeczywistości, próba przeniesienia na ekran emocji, to ekranizacja ciekawej historii.
5 grudnia pokażemy najciekawsze, najbardziej interesujące filmy amatorskie zrealizowane w 2015 roku. Serdecznie zapraszamy.