Międzynarodowe Mistrzostwa Uhowa obfitowały w spektakularne emocje!

28 maja w sobotę odbył się tradycyjny uhowski turniej. Mistrzostwa Uhowa organizowane są już ponad 15 lat i co roku przyciągają rzesze zawodników głodnych sukcesu. Rozgrywki aranżowane są w formie dżentelmeńskich pojedynków przeprowadzanych systemem pucharowym.
Ten rok obfitował w niespodzianki. Tytułu Mistrza Uhowa w szachach w kat. open nie obronił Daniel Koszczuk, który dzierżył go od wielu lat. Skapitulował przed niewiarygodnym Antonim Sokołem, który totalnie rozgromił przeciwników. Tenis stołowy natomiast bezsprzecznie należał do Jarosława Szermuszyna, który poradził sobie ze wszystkimi uhowskimi kadrowiczami.
Najgorętszym pojedynkiem w warcabach, było starcie dwóch fenomenalnych zawodników: Daniela Koszczuka i Józefa Uściłowicza, który ostatecznie po burzliwej walce ustąpił temu pierwszemu.
Podnoszenie ciężarka podobnie jak każdego roku należało do uhowskich atletów: Wojciecha Kuleszy i Marka Gołko, pomiędzy którymi nieoczekiwanie wyrwał sobie miejsce Łukasz Szemiot. Należy tu oczywiście wspomnieć o wspaniałej walce Antoniego Kuleszy (56lat), który jednak musiał oddać pole młodszym pokoleniom.
W młodszej kategorii zaaferowanie było jeszcze bardziej potężne. Pot i łzy płynęły ławicami. Ostatecznie w tej kategorii: tenis stołowy to tryumf Patryka Kućmirowskiego, puchar mistrza warcab należy do Tomasza Marcheli, a laur w grze królewskiej, czyli w szachach, przypadł Mateuszowi Zawieraczowi.
Nagrodę fair-play za godną i wspaniałą postawę, a w szczególności za umiejętność właściwego zachowania się w sytuacji zwycięstwa i porażki, otrzymała Klaudia Janowik (8 lat).
Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Kategoria szkoły podstawowe i gimnazjum:

Tenis stołowy:
I. Patryk Kućmirowski,
II. Patryk Kowalewicz,
III. Mateusz Perko.

Warcaby:
I. Tomasz Marchela,
II. Patryk Kućmirowski,
III. Mateusz Zawieracz.

Szachy:
I. Mateusz Zawieracz,
II. Mateusz Łupiński,
III. Patryk Kowalewicz.

Kategoria open:

Tenis stołowy:
I. Jarosław Szermuszyn,
II. Wojciech Kulesza,
III. Patryk Kućmirowski.

Szachy:
I. Antoni Sokół,
II. Daniel Koszczuk,
III. Kamil Raciborski.

Warcaby:
I. Daniel Koszczuk,
II. Józef Uściłowicz,
III. Jarosław Szermuszyn.

Podnoszenie ciężarka 25 kg:
I. Wojciech Kulesza,
II. Łukasz Szemiot,
III. Marek Gołko.

Gratulacje dla zwycięzców i serdecznie podziękowania dla uczestników.
Do zobaczenia za rok.
Spotkajmy się w WDK w Uhowie.
Młod(y)szy instruktor – Łukasz Romanowicz

IMG_20160525_181353

IMG_20160528_153217

IMG_20160528_153232

IMG_20160528_173202

IMG_20160528_183546

IMG_20160528_192543