Logo Dom Kultury w Łapach

„Na łąki biegnijmy…” – poezja w Uhowie.

Poezja jednoczy, a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem.” Kamila Kampa, tomik ” PonadTO”.

To sformułowanie jest szczególnie trafne w dzisiejszych czasach. Ludzie tracą umiejętność szczerej rozmowy, wypełniamy się pogardą i nienawiścią do innych. Przebywamy na świecie razem, więc jak cudownie by było rozumieć się, darzyć przyjaźnią, a chociaż tolerować swoją odmienność.

W sobotę (24.09.2016 r.) wieczorem, Wiejski Dom Kultury w Uhowie gościł artystów, poetów, pisarzy z Gminy Łapy. Tego dnia odbył się wieczór poezji pt. „Na łąki biegnijmy…”. Tytuł to pierwsze zdanie z piosenki Moniki Godlewskiej – Zimny, Piotra Czajkowskiego oraz Pawła Zimnego. Spotkanie rozpoczęło się projekcją teledysku do tego utworu, w którym oprócz wykonawców, wystąpili mieszkańcy Uhowa. Tło nagrania stanowiły piękne uhowskie krajobrazy: soczyście zielone łąki, złociste pola i bujne zagajniki.

Poezja mówiona i śpiewana zagościła w domu kultury, pojawiły się ciekawe utwory własne, a także znane i lubiane utwory klasyków jak np. „Hej Bieszczady”. Wieczór odbył się we wspaniałej, ciepłej atmosferze z mnóstwem emocji i piękna. Już niebawem kolejny wieczór poezji w Uhowie. Dziękuję szczególnie p. Monice Godlewskiej – Zimny oraz p. Pawłowi Zimnemu za pomysł i zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Spotkajmy się w WDK Uhowo.

Instruktor WDK w Uhowie

Łukasz Romanowicz

01 02 03 04 05 06 07 09