Najaktywniejsze sołectwo Gminy Łapy

Barwne stroje, tradycyjne podlaskie pieśni i ludowe tańce – to wszystko mogliśmy podziwiać w sobotnie popołudnie. 26 września na placu przed Biblioteką Publiczną w Łapach odbył się koncert, realizowany w ramach cyklu „W moim sercu wolność gra”.

Zanim rozpoczęła się muzyczna uczta, rozstrzygnięty został konkurs na „Najaktywniejsze sołectwo Gminy Łapy”.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, mieszkańcy wsi starali się pracować na rzecz najbliższego otoczenia. Koncert był dobrą okazją by nagrodzić ich wysiłki i podziękować za codzienny trud – laureaci otrzymali z rąk Pana Burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne.

W muzyczną podróż przez kulturę ludową zabrały nas najznamienitsze podlaskie zespoły folklorystyczne: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Skowronki z Brańska oraz Zespół Klekociaki z Bociek.

Koncert zakończył się lokalnym akcentem – na scenie zaprezentował się działający przy Domu Kultury Chór Łapskie Nutki.

Tego wieczoru wybrzmiały ludowe i historyczne pieśni, opatrzone komentarzem na temat wydarzeń z okresu walk o niepodległość, które miały miejsce w naszym regionie. Towarzyszyły im występy kapeli i zespołu tanecznego, prezentującego oryginalne stroje ludowe. Koncert był doskonałą okazją do poznania podlaskiej historii i odkrycia piękna lokalnego folkloru.

Koncert dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Organizatorami wydarzeniami byli: Burmistrz Łap, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i Dom Kultury w Łapach.

dofinansowano ze środków programu wieloletniego niepodległa

Wideo z koncertów