Namalowały Zorzę Polarną – sukcesy łapskich plastyczek

Grudzień 2017 roku przyniósł rozwiązanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Niebo w kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną”, zorganizowanego przez Polską Fundację Sportu i Kultury oddział w Płocku i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży

Duży sukces osiągnęły reprezentantki Pracowni Plastycznej Domu Kultury w Łapach.

Namalowały Zorzę Polarną – sukcesy łapskich plastyczek
Namalowały Zorzę Polarną – sukcesy łapskich plastyczek

Ponieważ oficjalne podsumowanie konkursu nastąpiło w styczniu, a dopiero w ubiegłym tygodniu przysłano nagrody i dyplomy, możemy nareszcie pochwalić się sukcesami naszych plastyczek.

Na konkurs wpłynęło 1605 prac z 209 placówek, w tym 16 prac z naszej pracowni. Profesjonalne jury dostrzegło i nagrodziło walory artystyczne 7 z nich.

W kat. 11 – 13 lat wyróżnienia otrzymały – Daria Zdrodowska i Wiktoria Lewandowska. Ponadto prace Gabrieli Chraboł, Zuzanny Kłosko i Klaudii Jastrzębskiej zdobyły wyróżnienie – kwalifikację do wystawy. W kat. 14 – 16 lat, III nagrodę zdobyła Natalia Wojewódzka, a wyróżnienie Hanna Pochodowicz. Gratulujemy i oczywiście życzymy dalszych sukcesów.

Bardzo miło jest nam także zakomunikować, iż 3 nasze plastyczki – Emily Serwin, Hanna Pochodowicz i Julia Płońska zdobyły Stypendia Marszałka Woj. Podlaskiego na 2018 rok w dziedzinie twórczości artystycznej, przyznawane uczniom uzdolnionym artystycznie, które zostaną im wręczone dnia 22 lutego br. podczas Uroczystej Gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Stypendystkom składamy gratulacje i wyrazy uznania.

Ewa Stranc