Nasi poszli w bój

Spotkanie z okazji odzyskania niepodległości połączone z promocją publikacji o żołnierzach września 1939 roku.

15 listopada br. w Domu Kultury w Łapach odbyło się spotkanie poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz publikacji „Nasi poszli w bój”.

Uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę zdjęć żołnierzy Września 1939 roku oraz prezentację multimedialną, która została zaprezentowana przez jednego z autorów publikacji. Każdy mógł odebrać bezpłatny egzemplarz publikacji.

Zapowiedź spotkania pojawiła się w programie „Poranek w obiektywie”, a relacja w wieczornym „Obiektywie” w TVP Białystok.

Fundacja Aktywizacja już po raz trzeci wydała publikację na temat żołnierzy z Podlasia. Dwie pierwsze opowiadały o żołnierzach wyklętych i tych, którzy walczyli o niepodległość. W tym roku publikacja poświęcona jest żołnierzom Września 1939 roku.

W ramach zadania oprócz publikacji książkowej, zorganizowano warsztaty historyczno-archiwistyczne i informatyczne dla seniorów, ich wnuków lub prawnuków – uczniów miejscowych szkół. Podczas warsztatów wspólnie zebrano biografie żołnierzy z Podlasia walczących o naszą Ojczyznę. Wyniki prac uczestników zadania wykorzystano w powstałej publikacji. Powstał profil projektu na Facebooku.

Zachęcamy również do lektury wersji elektronicznej na stronie Muzeum Wirtualnego im. Władysława Piotrowskiego.

Link do publikacji: http://wirtualnelapy.pl/fi//nasi-poszli-w-boj.pdf

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku