Logo Dom Kultury w Łapach

Otwarcie placu

Otwarcie placu zabaw przy Świetlicy   Wiejskiej w BokinachOtwarcie placu zabaw przy Świetlicy   Wiejskiej w Bokinach
[FOTORELACJA]

27 czerwca 2014 r. w Bokinach odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw wybudowanego w ramach projektu „Budowa i otwarcie placu zabaw przy Świetlicy  Wiejskiej w Bokinach” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu  Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, którego beneficjentem jest  
Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne „PETRUS” im. ks. Henryka Bagińskiego przy  parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach.

Nowo wybudowany plac zabaw prezentuje się pięknie. To dzięki inicjatywie,  środkom finansowym i osobistej pracy mieszkańców Bokin możliwe było zrealizowanie tej inwestycji. Projekt ten to w sumie ponad 12 miesięcy pracy  wielu osób – wolontariuszy, która zasługuje na szczególne uznanie.

Utworzenie  nowoczesnego placu zabaw znacznie poprawiło warunki świetlicy w zakresie  wyposażenia i uczyniło ją jeszcze bardziej bezpieczną i przyjazną. Uwieńczeniem  prac nad budową placu zabaw był festyn rodzinny. Głównym przesłaniem festynu  było zaprezentowanie lokalnych walorów artystycznych, rękodzielniczych,  kulinarnych i turystycznych.

Zespół muzyczny zabrał wszystkich w podróż na  ludową nutę. Organizatorzy nie tylko zachęcali do wspólnego śpiewania, ale  
również zaskakiwali ogromną dawką dobrego humoru. Do wspólnych gier i zabaw  rodziców z dziećmi zachęcali animatorzy. Wśród atrakcji znalazło się między  innymi stoisko do malowania twarzy oraz pokoleniowe przeciąganie liny.