Pierwsze wiosenne nagrody

Początek roku był bardzo pracowitym okresem w Pracowni Plastycznej Domu Kultury. Jej uczestnicy wzięli udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Pierwszy z nich został już rozstrzygnięty. Ogłoszone zostały wyniki XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej z cyklu „ Ziemia jest jedna – LAS”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

Na konkurs napłynęło 1097 prac plastycznych w 5 kategoriach ( malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia) ze 112 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski. Jury powołane przez organizatorów przyznało 39 nagród i 56 wyróżnień łącznie we wszystkich kategoriach.

Wśród laureatów znalazło się liczne grono przedstawicieli naszej Pracowni. W kategorii malarstwo nagrody zdobyły : Gabriela Gąsowska i Natalia Wojewódzka.

Wyróżnienia przyznano: Victorii Bogusz, Hannie Pochodowicz i Wiktorii Lewandowskiej. Natomiast wyróżnienia- kwalifikacje do wystawy zdobyły: Anna Jamiołkowska, Lidia Łupińska, Barbara Wielgat, Natalia Hołowienko, Klaudia Kamińska, Patrycja Falkowska, Zuzanna Zajączek, Aleksandra Stradałowicz, Julia Wądołowska, Zosia Żur i Marysia Płońska.

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Stranc, Małgorzata Roszkowska