PIKNIK RODZINNY HEJ SOBÓTKA 2019 W UHOWIE

Wiejski Dom Kultury w Uhowie zaprasza na Piknik Rodzinny “Hej Sobótka 2019” na plaży w Uhowie.

Impreza odbywa się cyklicznie już po raz 51. Jest to więc najstarsza impreza w regionie. Również jedyna impreza w regionie, gdzie kultywowane są najstarsze tradycje słowiańskie.

Uwaga! Pomiędzy godzinami 12.00 a 18.00 przy plaży będzie stał ambulans, gdzie będzie można oddać krew. To dzięki pomocy społecznikom, którym składam podziękowania:
Panu Andrzejowi Świrskiemu – prezesowi Oddziału SHDK w Łapach Shdk Łapy, oraz Panu naczelnikowi OSP Uhowo, MDP OSP UHOWO Wojtkowi Kuleszy.
Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić!
Zachęcamy do jak największej frekwencji!!

Harmonogram: Piknik rodzinny „Hej Sobótka 2019”
15.00 – Rozpoczęcie imprezy.
15.10 – Animacje dla dzieci.
15.35 – Konkurs wiedzy o Uhowie z nagrodami.
15.50 – Animacje dla dzieci.
16.00 – Konkurs „Mam talent”.
Zapraszam dziecięce i młodzieżowe talenty z Uhowa i okolic. Będzie można nie tylko zaprezentować się szerszemu gronu publiczności, ale również zdobyć wspaniałe nagrody. Wcześniejsze zapisy u instruktora WDK w Uhowie.

16.30 – Pokaz OSP Uhowo.
Również w tym roku OSP Uhowo zaprezentuje swoje niebywałe umiejętności ratownicze. Tym razem w pokazie wodnym. Tego jeszcze nie było!

17.00 – Pokaz psów służbowych, sprzętu Służby Więziennej, Policji.
Na imprezie odbędzie się pokaz psów specjalnych z Aresztu Śledczego w Białymstoku i psa patrolowo – obronnego z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

17.30 – Zespół “Reaktywacja 18” z Uhowa. Zespół znany i kochany, ponownie na scenie w Uhowie. Reaktywowani po latach. Wystąpią nieodpłatnie w starym i niezapomnianym składzie: p. Franciszek Hołowienko – perkusja, p. Alek Kowalczuk – gitara, p. @Mirosław Goździk – klawisz, p. Darek Dębicki – gitara.
18.00 – Spektakl teatralny dla dzieci „Kociołek i Bajeczka” (Studio Karuzela).

Czerwony kapturek, Śpiąca królewna, O rybaku i złotej rybce. Każdy zna doskonale te historie. Co by się jednak wydarzyło, gdyby losy bohaterów potoczyły się zupełnie inaczej? W starej bibliotece mały chochlik odważył się nieco zamieszać i wlać do garnka wyobraźni szczyptę magii. Wrzucił do kociołka bajki, baśnie i legendy. Podgrzał i przyprawił… Czy wilk zawsze bywa zły? Czy złota rybka może spełnić swoje własne życzenie i jak długo spała śpiąca królewna? Odpowiedzi na te pytanie zaskoczą. Znane do tej pory opowieści przeobrażą się w w nowe historie i i pokażą, że nie warto oceniać innych po pozorach.

18.35 – Konkurs dla dorosłych/dzieci.
19.00 – Zespół rock, pop, funk, blues SIDE OFF BAND.
Zespół w 7 osobowym składzie: dwa wokale, perkusja, gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, saksofon. Grają muzykę w 100% na żywo, nadając niepowtarzalne brzmienie i atmosferę każdej imprezie.

20.00 – Inscenizacja obrzędowa i puszczanie wianków.
Młodzież z Uhowa przygotowuje inscenizację obrzędu Nocy Kupały, tym razem w wykonaniu tradycyjnym. Po raz pierwszy w tej formie w Uhowie!
Zapraszam panny do wspólnego puszczania wianków 😉

20.30 – Grupa Ognia FENIX – teatr ognia Hajnówka.
Wielkie show znowu w Uhowie. Tym razem artyści wystąpią z nowym programem. Niezapomniane wrażenia!

21.00 – Dyskoteka z DJ Danny.
Najlepsze przeboje światowej muzyki zawitają znów do Uhowa. Gorąca zabawa w plenerze.
22.00 – Zakończenie imprezy.

Będzie również można pomalować twarz w niesamowite wzory.

Kolejna niespodzianka to warsztaty w robieniu wianków sobótkowych, które przygotowuje i poprowadzi p. Joanna Manoś.

Zapraszam!

sobotka uhowo