Plastyczny sukces za sukcesem

16 października 2015 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu plastyczno-fotograficznego PRZYRODA WOKÓŁ MNIE.

To już VII edycja konkursu zorganizowanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku. Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku, którego reprezentowała Małgorzata Lipińska – Wizytator Kuratorium.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się dwie podopieczne Ewy Stranc z Pracowni Plastycznej Domu Kultury w Łapach.
W kategorii “najlepsza praca plastyczna” I miejsce zajęła Diana Radziszewska (12 lat), natomiast Gabriela Owczarczuk (11 lat) została wyróżniona.

Dziewczyny otrzymały z rąk Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku – Lecha Magrela oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku – Piotra Dzierżanowskiego m.in. dyplomy gratulacyjne i nagrody rzeczowe – Diana wygrała rower!

Po wręczeniu nagród na młodzież czekał słodki poczęstunek, a w międzyczasie można było podziwiać prace wszystkich uczestników konkursu. Już na pierwszy rzut oka widać było, że wszystkie prace plastyków z Domu Kultury w Łapach wyróżniały się szczególnie, a nasza młodzież podniosła wysoko poprzeczkę. Małgorzata Lipińska – Wizytator Kuratorium była zachwycona talentami z Łap, osobiście gratulowała Ewie Stranc.

Pod koniec roku planowana jest wystawa wszystkich prac w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale biologii.
Warto dodać, iż jest to kolejny tegoroczny sukces uczestników Pracowni Plasycznej Domu Kultury w Łapach. Jury konkursu plastycznego pt. “Moje miasto a w nim…”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy nagrodziło 28 osób. Jesteśmy dumni z faktu , iż we wszystkich głównych kategoriach całe podium zdobyli nasi plastycy. Sukcesem zakończył się także udział Zuzanny Dworakowskiej w Konkursie “Matka Boża w Ikonie 2015”, gdzie zdobyła wyróżnienie. Natomiast  w konkursie plastycznym pt. “Cztery pory roku, w ekologicznym oku…” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku nasze plastyczki – Magdalena Cwalińska, Zuzanna Dworakowska i Julia Onopa zdobyły nagrody główne.

Miło nam jest także ogłosić, iż Pracownia Plastyczna reprezentowana przez Patrycję Płońską, Magdalenę Cwalińską, Julię Płońską, Gabrielę i Wiktorię Kopacewicz, zdobyła wyróżnienie w III Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów – 2015. W organizowanym przez MDK w Gdyni IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Opowieści z morskich fal… Wakacje na tropikalnej wyspie” wśród nagrodzonych znalazła się Natalia Wojewódzka.

Na 883 nadesłane prace, nagrodzono 9 i Natalaka zdobyła jedną z nagród. Natomiast 9 września odbyło się podsumowanie konkursu pt. “Cztery Pory Roku na Mazurach” zorganizowanego przez Szkołę Artystyczną działającą przy Ełckim Centrum Kultury. Laureatkami zostały łapskie plastyczki Izabela Kamińska, Aleksandra Stradałowicz i Julia Onopa.

Wszystkim plastykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(kk)