Dolina Narwi, kultura-natura wyniki

Protokół jury Konkurs plastyczny „Dolina Narwi, kultura-natura”

Na konkurs plastyczny „Dolina Narwi, kultura-natura” zorganizowany przez Dom Kultury w Łapach z okazji XX lecia Galerii Narwiańskiej w Uhowie wpłynęło 112 prac.

Jury w składzie: Jerzy Barańczuk, Rajmund Brzozowski, Dariusz Gumowski postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III

I nagroda

  • Basia Moczydłowska
  • Agnieszka Płońska

II nagroda

  • Patryk Matysiewicz
  • Amelia Kamińska
  • Dominika Jamiołkowska

III nagroda

  • Diana Falkowska
  • Wiktoria Oleksiewicz
  • Bartek Mokrzewski
  • Jakub Wilczewski

Wyróżnienia

  • Magdalena Piszczatowska
  • Małgorzata Śliwonik
  • Julia Roszkowska
  • Maja Wojtulewicz
  • Gabrysia Murawska
  • Maja Zdrodowska
  • Jakub Śliwonik
  • Ania Karpowicz
  • Wiktoria Markowska

Kategoria klas IV-VI

I nagroda

  • Anna Jamiołkowska
  • Klaudia Jastrzębska

II nagroda

  • Emily Serwin
  • Iza Kamińska
  • Magda Maleszko

III nagroda

  • Julia Wądołowska
  • Hania Wielgat
  • Gabrysia Chraboł

Wyróżnienia

  • Paweł Łapiński
  • Mateusz Roszkowski
  • Daria Zdrodowska
  • Zuzanna Kłosko
  • Piotr Zalewski
  • Aleksandra Brzozowska
  • Natalia Majewska
  • Natalia Hołowienko

Kategoria Gimnazjum

I nagroda

  • Julia Maria Płońska
  • Julia Onopa
  • Patrycja Falkowska

II nagroda

  • Hanna Pochodowicz
  • Natalia Wojewódzka

III nagroda

  • Aleksandra Skrobutan

Wyróżnienia

  • Martyna Lulko
  • Aleksandra Zalewska
  • Tomasz Leżanka

Najlepsi recytatorzy wybrani

Do IV Turnieju Recytatorskiego “Wiew sitowia” organizowanego przez Dom Kultury w Łapach zgłosiło się 56 mówców reprezentujących placówki oświatowe i kulturalne z terenu gminy Łapy oraz Białegostoku i Bielska Podlaskiego.

Ideą przeglądu jest upowszechnianie sztuki żywego słowa wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy prezentowali utwory poetyckie i prozę w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie szkół podstawowych wygłaszali jeden dowolnie wybrany utwór, starsi musieli wykazać się znajomością zarówno utworu poetyckiego jak i prozy.

Jury, w składzie Iwona Jaźwińska, Radosław Zaremba, Dariusz Gumowski, oceniało dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika), interpretację utworów, kulturę słowa, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Najlepsi w tej edycji przeglądu okazali się:

W kat kl. I-III

Nagrody:

  • Dominika Sienkiewicz -Komarzewska,
  • Martyna Gerez, Taisa Fionik

Wyróżnienia:

  • Bartosz Babiński,
  • Teresa Stypułkowska,
  • Małgorzata Skrzyniarz,
  • Wiktoria Jaroszewicz,
  • Zofia Karasiewicz

W kat kl. IV-VI

I nagroda:

  • Oskar Misiewicz, Gabriela Perkowska

II nagroda:

  • Paweł Płoński,
  • Aleksandra Karasiewicz,
  • Gabriela Stypułkowska

III nagroda:

  • Eliasz Fionik

Wyróżnienie:

  • Łucja Idźkowska,
  • Miłosz Zatyka,
  • Tatiana Ciesnowska

W kat. Gimnazjum:

I nagroda:

  • Maksym Bionik,

II nagroda:

  •  Julia Skorbiłowicz

III nagroda:

  • Karolina Łupińska

W kat. szkół ponadgimnazjalnych:

I nagroda:

  • Maciej Jabłonowski,
  • Natalia Wiśniewolska,

II nagroda:

  • Natalia Anna Raciborska

Wyróżnienie:

  • Paweł Kuczyński