Skrawek nieba. Arletta Maciejczuk

Galeria Sztuki „Pod Zegarem” serdecznie zaprasza

8 września 2023, o godz. 17:30, na otwarcie wystawy malarstwa Arletty Maciejczuk „Skrawek nieba”.

Arletta Maciejczuk urodziła się w Elblągu w rodzinie nauczycielskiej. Po ukończeniu studiów na WSP w Olsztynie kontynuowała zawodowe tradycje rodzinne. Od 1985 mieszka w Łapach.

Pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 następnie jako neurologopeda w szkole oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łapach, a także jako wykładowca na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie jest na emeryturze i ma zamiar cieszyć się rodziną, wnuczką Zosią oraz poświęcić się rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

Pierwsze szlify malarskie zawdzięcza pani Barbarze Wodarskiej, nauczycielce Studium Wychowania Przedszkolnego w Elblągu, która uczyła ją podstaw posługiwania się światłem i cieniem w rysunku.

Częstym motywem jej obrazów są postacie Świętych (to te skrawki Nieba), a także elementy natury oraz portrety kobiet (to skrawki Ziemi). Swoje prace maluje farbami akrylowymi lub szkicuje ołówkiem. Większość prac znajduje się w posiadaniu rodziny i przyjaciół.

Zaprasza opiekun Galerii „Pod Zegarem” Dariusz Gumowski.

otwarcie wystawy malarstwa Arletty Maciejczuk „Skrawek nieba”

Wystawa prac studentów Politechniki Białostockiej.

Galeria Sztuki „Pod Zegarem” mieszcząca się w Domu Kultury w Łapach serdecznie zaprasza na nową wystawę. 16 grudnia 2022 (piątek), o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż, podczas którego studenci I roku Architektury Krajobrazu z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej zaprezentują swoje prace. Stworzyli oni 48 niezwykłych rysunków wykonanych ołówkiem na białym brystolu w formacie 31×41 cm. Inspiracją były prace Filipa Sadowskiego, byłego ucznia Elżbiety Orzechowskiej-Klimowicz – wykładowcy Politechniki Białostockiej, pod której opieką powstał cykl realistycznych rysunków rzeźb, pejzaży, kwiatów i architektury.

Prace można było podziwiać już wcześniej, w czerwcu br. na wystawie w Białostockich Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury, gdzie zyskały uznanie szerokiej publiki.

 Wystawa prac studentów Politechniki Białostockiej galeria sztuki pod zegarem

Autorzy prac to: Chylińska Oliwia, Gromotowicz Wiktoria, Gryc Marta, Iwaniuk Magdalena, Konarzewska Weronika, Kozak Izabela, Laszczkowska Joanna, Lengiewicz Weronika, Lipska Karolina, Mackiewicz Agnieszka, Miłosz Natalia, Mozolewska Gabriela, Pankiewicz Aleksandra, Popławska Weronika, Sadowska Karolina, Sawicka Kamila, Stalończyk Patrycja, Suszczyński Mateusz, Szymanowska Agata, Terlikowska Patrycja, Wojtecka Katarzyna.

Wstęp wolny. Podczas otwarcia słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.