Rodzinnie i sportowo

“Sportowy Piknik Rodzinny” – projekt dofinansowany przez Gminę Łapy

12 lipca na placu za Świetlicą Wiejską w Łupiance Starej odbył się “Sportowy Piknik Rodzinny” będący częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej.

Zgromadziło się na niej wielu mieszkańców naszej i okolicznych wsi, a także zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Łapy, Pani Urszula Jabłońska, Pani Dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej, Krystyna Mojkowska wraz z przedstawicielami Grona Pedagogicznego oraz Radny Rady Miejskiej, Pan Kazimierz Łupiński.

Piknik obfitował w rozmaite atrakcje. W części artystycznej wystąpił zespół Łupinianki, który wykonał tradycyjne, ludowe pieśni.

Ponadto, swoje talenty zaprezentowali podopieczni Świetlicy Wiejskiej w Łupiance Starej. Na dzieci czekały również atrakcje przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach: gry i zabawy, malowanie twarzy, zawody sportowe oraz bitwa taneczna.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszył się również nowy nabytek na placu zabaw – czworokąt wielofunkcyjny, którego zakup został dofinansowany przez Gminę Łapy.

Nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia. Piknik zakończył się wspólną zabawą taneczną, której przewodził DJ Karol.

Niespodzianką dla wszystkich był pokaz fajerwerków, ufundowany przez sołtysa wsi, Pana Piotra Kamińskiego. Impreza okazała się doskonałą okazją do radosnego i aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów.

Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie: pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Łapy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach, Domu Kultury w Łapach, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Łupianki Starej i mieszkańcom, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie Pikniku oraz Stowarzyszeniu N.A.R.E.W za przekazanie upominków dla dzieci.