Sobótka 2017 na plaży w Uhowie.

Impreza plenerowa „Hej Sobótka 2017” w Uhowie.

Wiejski Dom Kultury zaprasza na coroczną imprezę plenerową na plaży w Uhowie.

Jest to najstarsze wydarzenie tego typu w regionie. Pierwsza miała miejsce już w roku 1968, czyli 49 lat temu. Tegoroczna Sobótka rozpocznie się 24 czerwca o godz. 16.00.

Od trzech lat w Uhowie można zobaczyć zespoły na światowym poziomie muzycznym. W zeszłym roku plaża rozbrzmiewała muzyką rockową, w tym roku w gwiazdą wieczoru będzie zespół grający muzykę bałkańską.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół SARAKINA. Jest to polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tupan, tambura. Grupa występuje od 1999 roku. Zespół koncertował między innymi na austriackich festiwalach akordeonowych (III Internationales Akkordeon Festival 2002, Donauinselfest -Weltmusikbuhne 2004, X Internationales Akkordeon Festiwal 2009 – wszystkie w Wiedniu), irlandzkim Cork Folk Festval (2010) a także w Niemczech (Interkulturelle Wochen in Leipzig 2003), również w Filharmonii Narodowej w Sofii (2004) oraz Operze Podlaskiej w Białymstoku (2009), a także w wielu polskich i zagranicznych klubach muzycznych (także rockowych), oraz folkowych plenerach Podlasia i Mazowsza. Poza tym zespół koncertował także w Luksemburgu, na Ukrainie, Węgrzech i Litwie.

Sławni o zespole:

Elżbieta Zapendowska (Must Be The Music):

Kunszt i smak, co uwielbiam, a co nieczęsto mamy okazję oglądać i słuchać.”

Kora (Must Be The Music):

Piękna ballada, pełna temperamentu,ale i utrzymana na wodzy. Cudnie brzmiące instrumenty.”

Piotr Rogucki (Must Be The Music):

Słychać, że tej muzyce poświęciliście swoje życie.”

Dalsza część programu:

Konkursy dla dzieci i dorosłych, koncert zespołu Actis z Uhowa, skecz w wykonaniu młodzieży i występ taneczny seniorów z działań OSL MOPS Łapy, zespół „Łapskie Nutki”, występ muzyczny Moniki i Pawła Zimny, występ muzyczny Piotra Czajkowskiego, pokaz sprzętu gaśniczego i ratowania poszkodowanych z wypadku samochodu osobowego, prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Uhowa, inscenizacja obrzędowa w wykonaniu młodzieży z Uhowa. dyskoteka z DJ Crack (Kamil Perko) z Uhowa do godz. 23.00.

Zapraszam na plażę w Uhowie już na godz. 16.00.

Instruktor WDK Uhowo.