Sportowe potyczki

Płynące z nieba strugi deszczu nie ugasiły ducha sportowej rywalizacji!

17 lipca na placu za Świetlicą Wiejską w Łupiance Starej odbył się Dzień ze Sportem, organizowany przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich.

Impreza ta była częścią projektu dofinansowanego przez Gminę Łapy. Dzięki dotacji na naszym placu już wkrótce pojawi się też sprzęt do ćwiczeń.

Głównym celem realizowanego przez nas zadania było zachęcanie najmłodszych do aktywnych form spędzania wolnego czasu i ruchu na świeżym powietrzu. Do współpracy zaprosiliśmy więc placówki, którym ideały te są równie bliskie: Szkołę Podstawową oraz Świetlicę Wiejską w Łupiance Starej.

Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji: wspólne gry i zabawy, malowanie twarzy i darmowy poczęstunek. Gwoździem programu były jednak prowadzone przez Pana Wojciecha Manosia zawody sprawnościowe, w których sprawdzić mogli się zarówno mali, jak i duzi.

Sztafeta, skakanie w workach czy rzut piłeczką do celu to tylko niektóre z konkurencji. Wiele emocji wzbudziło przeciąganie liny, które przerodziło się w prawdziwą, męsko-damską rywalizację. Zmagania przez cały czas dopingowali rodzice oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Po zakończeniu sportowych rozgrywek przyszedł czas na nagrodzenie uczestników. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Tego dnia każdy mógł poczuć się jak prawdziwy zwycięzca.

Za pomoc w organizacji i okazane wsparcie z całego serca dziękujemy:

  • – Pani Dyrektor Krystynie Mojkowskiej
  • oraz Panu Wojciechowi Manosiowi ze Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej;
  • – pracownikom Urzędu Miejskiego w Łapach;
  • – pracownikom Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach;
  • – Ochotniczej Straży Pożarnej w Łupiance Starej;
  • – Stowarzyszeniu N.A.R.E.W.
  • – firmie Nutrena.

Projekt dofinansowany przez Gminę Łapy.