Sukcesy łapskich teatrów i aktorów

fot: dklapy.pl

Ostatnie dni maja okazały się bardzo szczęścliwe dla łapskich grup teatralnych.

Pasmo sukcesów rozpoczęła II nagroda Gabrieli Dargiewicz zdobyta 23 maja na wojewódzkim finale przeglądu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”.

Ta sama recytatorka wraz z Aleksandrą Roszkowską zostały docenionedwa dni później przez jury XIX Powiatowego Forum Teatrów Młodzieżowych „Melpomena 2012” w Juchnowcu, które przyznało dziewczętom dwie równorzędne nagrody aktorskie za role w spektaklu „Czupurek”.

Samo przedstawienie w wykonaniu młodszej grupy teatru Kaprys, także odniosło sukces na wspomnianym wyżej przeglądzie, zdobywając III nagrodę.

Podczas gdy najmłodsi adepci sztuki teatralnej odbierali swe nadrody w Juchnowcu, ich starsi koledzy z grupy studenckiej, tego samego dnia wybrali się ze spektaklem „OFF?”, na XIX Zamkowe Spotkania Teatralne do Szydłowca, położonego niedaleko Radomia. Okazało się tam, że byli bezkonkurencyjni i zdobyli Grand Prix, czyli Laur „Złotrgo Gargulca”.

Zwyciestwo zostało jeszcze okraszone indywidualną nagrodą aktorską dla Anny Danilczuk.

Przewodniczący jury Spotkań Zamkowych – Edward Gamont , założyciel i kierownik teatru Terminus a quo (jednego z czołowych teatrów alternatywnych w Polsce) nie szczędził łapskiej grupie pochwał, stwierdzając: „swoim spektaklem udowodniliście, że możecie zagrać wszystko”.

Wobec takiej opinii, wszystkich aktorom wypada jedynie pogratulować, odnotowując, iż sześć nagród zdobytych w ciągu dwóch dni to sporo, nawet jak na teatr Kaprys.

umb.