Sukcesy w czasie pandemii

Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, młodzi plastycy z Pracowni Plastycznej Domu Kultury w Łapach nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Przede wszystkim dzięki osiąganym sukcesom. Od początku roku uczestnicy Pracowni wzięli udział w 7 konkursach plastycznych. Niestety sytuacja epidemiologiczna spowodowała znaczne opóźnienia w rozstrzygnięciu tych konkursów.

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, iż ogłoszono wyniki kolejnych 4 konkursów i we wszystkich nasi plastycy osiągnęli sukces.

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Pejzaż pięknie malowany”, zorganizowany przez Teatr Ziemi Rybnickiej, wpłynęło 528 prac, w tym 12 z Łap. Wyróżnienie w kategorii 13 – 15 lat zdobyła Hania Wielgat.

hanna-wielgat-15-lat-Pracownia Plastyczna-dkLapy.PL
Hanna Wielgat

Trzy prace reprezentowały naszą Pracownię na VIII Międzynarodowym Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „ Pasje i Talenty 2020”. Na konkurs zorganizowany przez Bielski Dom Kultury wpłynęło blisko 700 prac z 10 krajów. Jedną z wyróżnionych została Natalia Wojewódzka.

natalia-wojewodzka-Pracownia Plastyczna-dkLapy.PL
Natalia Wojewódzka

Następny z rozstrzygniętych konkursów to XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu „ Ziemia jest jedna” – Człowiek – Architektura – Środowisko, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „ Śródmieście” we Wrocławiu. Wysłaliśmy na niego 8 prac i wszystkie znalazły uznanie w oczach jury. W kategorii malarstwo nagrody zdobyły – Natalia Wojewódzka i Hanna Pochodowicz, a wyróżnienie Zuzanna Zajączek. Natomiast prace Aleksandry Stradałowicz, Wiktorii Lewandowskiej, Emily Serwin, Zuzanny Kłosko i Klaudii Jastrzębskiej otrzymały wyróżnienie- kwalifikacje do wystawy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom i z niecierpliwością czekamy na wyniki pozostałych konkursów.

Ewa Stranc i Małgorzata Roszkowska