Święto dzieci w Łupiance Starej

1 czerwca w Łupiance Starej królowały dzieci.

To właśnie z myślą o nich Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, Świetlica Wiejska oraz OSP połączyły siły, aby zapewnić im mnóstwo atrakcji.

Dzień rozpoczęliśmy  od wizyty zerówkowiczów i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej. Dzieci, pod opieką Pani Agnieszki Grygoruk oraz Pani Teresy Połejko, przybyły, aby dowiedzieć się, jak wypieka się chleb.

Tajniki tej sztuki zdradziła im Pani Halina Karpowicz. Uczniowie mieli okazję spróbować domowego wypieku, zobaczyli też, jak powstają drożdżowe bułeczki.  Podczas gdy bułeczki rosły w piekarniku, dzieci zwiedzały siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej. Każdy mógł spełnić swoje marzenie – usiąść w wozie strażackim i przymierzyć hełm, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Nad wszystkim czuwali panowie z OSP,  którzy z uśmiechem przybliżali małym gościom, na czym polega służba w straży. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, przerywane szaloną zabawą na placu zabaw.

Dalszy ciąg atrakcji czekał na dzieci po południu, w Świetlicy Wiejskiej. Chociaż deszczowa pogoda nie pozwoliła na rozpalenie ogniska, dobry humor nikogo nie opuszczał.

Panie ze Stowarzyszenia ufundowały słodki poczęstunek, nie zabrakło też gier i zabaw. Każdy mógł również skorzystać z możliwości pomalowania twarzy i stać się kotem, tygrysem, a nawet cyklopem! Po pełnym wrażeń i emocji dniu wszyscy z uśmiechem na pomalowanych buziach wrócili do domów.