„To było przeznaczenie…” – film o życiu i twórczości artystki z Uhowa.

24 maja 2017 r. na antenie TVP3 Białystok odbyła się premiera filmu „To było przeznaczenie…” opowiadającego o wyjątkowej artystce z Uhowa – Joannie Manoś. Zajmuje się ona ceramiką artystyczną i użytkową. Posiada swoją prywatną, profesjonalną pracownię garncarską w Uhowie. Prowadzi również stałe zajęcia w Wiejskim Domu Kultury w Uhowie, współpracuje z Domem Pomocy Społecznej, Filią Biblioteczną w Uhowie, prowadzi warsztaty w szkołach, przedszkolach i wielu, wielu innych miejscach. Jest działaczką społeczną, przewodniczącą rady rodziców w Szkole Podstawowej w Uhowie oraz współpracuje z wieloma instytucjami w naszym regionie. Film został wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzaną reporterkę TVP3 Alicje Grzechowiak.

Jest opowieścią o konfrontacji z losem, o walce z przeszkodami tego świata. Jest historią życia nieprzeciętnej osoby oraz jej rodziny, o zmaganiu się z przeciwnościami losu. Szukaniu swego celu i drogi życiowej, bo „Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać” (Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze”).

Łukasz Romanowicz

Film można obejrzeć na oficjalnej stronie TVP3 Białystok: (http://bialystok.tvp.pl/30928744/to-bylo-przeznaczenie)

Produkcja TVP Białystok. Scenariusz i reżyseria – Alicja Grzechowiak, zdjęcia – Roman Wasiluk, dźwięk – Piotr Dzienis, asystent operatora – Jakub Klimaszewski, kierownik produkcji – Anna Sacharczuk.