Warsztaty plastyczne w „Ziołowym Zakątku”

W dniach 11 i 13 czerwca dzieci i młodzież z Pracowni Plastycznej Domu Kultury w Łapach, wzięły udział w wyjazdowych warsztatach plastycznych. Odbyły się one W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Ziołowy Zakątek” w Korycinach.

Pierwszym etapem był spacer po ogrodzie botanicznym, okraszony opowieściami o leczniczych właściwościach rosnących w nim roślin. Obejrzeliśmy też rosarium oraz zabytkowy, XVII-wieczny drewniany kościół wraz z plebanią i dzwonnicą.

Następnie udaliśmy się do pracowni ceramicznej, gdzie mogliśmy dokładnie zobaczyć, na czym polega proces tworzenia w glinie. Każdy uczestnik miał też okazję zmierzyć się z kołem garncarskim i wykonać własny wazonik.

W międzyczasie dzieci skorzystały z atrakcji oferowanych przez umiejscowiony w stodole plac zabaw, a także obejrzały gospodarstwo ze zwierzętami.

Podczas wyjazdu odbyły się również warsztaty plastyczne w plenerze. Młodzi artyści, zainspirowani malowniczą scenerią Ziołowego Zakątka, stworzyli prace, na których przedstawili elementy korycińskiego krajobrazu.

Wyjazd zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Kilka fotek niżej. Pełen album do obejrzenia w GALERII