Wernisaż wystawy plastycznej

W piątek 16 października 2015 r. w Małej Galerii Domu Kultury w Łapach odbył się wernisaż poplenerowej wystawy pt. „August 2015”.

Zarówno plener jak i wieńcząca go wystawa były ważnym podsumowaniem działalności uczestników zajęć plastycznych. Tego dnia mogliśmy ocenić postępy zrobione w ciągu roku artystycznego.

Udział w wyjazdowych plenerach plastycznych umożliwia młodym artystom nie tylko poznawanie nowych technik malarskich, rozwijanie posiadanych zdolności, ale także pozwala na nabycie nowych umiejętności społecznych poprzez przebywanie i pracę twórczą w grupach rówieśniczych. Tegoroczny plener w Augustowie obfitował w bardzo udane prace.

Na wystawie zaprezentowanych jest 26 obrazów wykonanych w technice akwareli i suchej pasteli. A przecież nie wszystkie prace przedstawiono, ponieważ powstało ich ponad 50. Autorkami prac są: Zuzanna Płońska, Magdalena Cwalińska, Patrycja Płońska, Natalia Wojewódzka, Wiktoria Rutkowska, Gabriela Łuczaj, Hanna Pochodowicz, Julia Płońska, Gabriela Czech, Daria Zdrodowska, Anna Jamiołkowska, Gabriela Gąsowska i Zuzanna Dworakowska.
Przybyłych na wernisaż gości serdecznie powitała prowadząca imprezę Ewa Stranc – opiekun pleneru i wystawy.

Po prezentacji zgromadzeni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Przy kawie i ciastkach można było porozmawiać z młodymi artystkami o ich pracach, wrażeniach z pleneru. Wszyscy uczestnicy wspominali świetnie wybrane miejsce pleneru, cudowną pogodę, wspaniałych gospodarzy pensjonatu i wyjątkowo miłą i twórczą atmosferę panującą na plenerze.

Wystawę będzie można oglądać do 10 listopada br. Serdecznie zapraszamy!

(kk)