Wigilia Św Andrzeja w Płonce

andrzejki płonka kościelnaWesoła zabawa w gronie przyjaciół

[FOTORELACJA]

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. I tak oto w Wiejskim Domu Kultury w Płonce Kościelnej dnia 29.11.2014 r. odbyła się zabawa andrzejkowa.

Dzieci i młodzież kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja z  wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.  Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały igłą serduszka z imionami a także przy pomocy ,,czarodziejskiej butelki ” dowiadywały się , co czeka  je w przyszłości.

Nie zabrakło również konkursów, tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy. Wesoła zabawa w gronie przyjaciół sprawiła, iż  zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składam serdeczne podziękowanie, a w szczególności  Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku dla swoich pociech.

Współorganizatorem imprezy była Biblioteka Publiczna w Płonce Kościelnej.