Wsi radosna. Relacja

wsi radosna łupianka[FOTORELACJA]

19 października 2014 roku na placu za Świetlicą Wiejską w Łupiance Starej odbył się piknik pod nazwą „Wsi radosna, wsi wesoła”. Został on zorganizowany z okazji zagospodarowania placu zabaw, które było możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dotację otrzymało Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej, które zgłosiło projekt.

Impreza rozpoczęła się od oficjalnych przemówień i wystąpień. Podziękowania za pomoc i zaangażowanie w tworzenie placu zabaw złożyła prezes Stowarzyszenia, pani Małgorzata Łupińska. Kilka słów do zebranych wygłosili też Burmistrz Miasta i Gminy Łapy Pan Wiktor Brzosko oraz zamieszkujący naszą miejscowość Wójt Gminy Sokoły, Pan Józef Zajkowski. Życzyli oni dalszych sukcesów i niesłabnącego zaangażowania w realizacji kolejnych inicjatyw. Głos zabrał również ksiądz Andrzej Gromadzki, który poświęcił nowe huśtawki i bramki do piłki nożnej.

Część artystyczną imprezy zainaugurował występ zespołu Łupinianki, który wykonał tradycyjne, ludowe pieśni. Przed publicznością pokazały się również dzieci i młodzież uczęszczająca do Świetlicy. Młodzi artyści zaprezentowali rozmaite talenty: śpiew, taniec, gra na instrumentach oraz recytacja wierszy. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Dodatkową atrakcję stanowiły konkursy z nagrodami. Najmłodsi mogli popisać się swoją wiedzą odgadując rozmaite zagadki. Nieco starsze dzieci sprawdziły swoją sprawność w turnieju drużyn, biorąc udział w takich konkurencjach jak wyścigi w workach czy oddzielanie ziaren kukurydzy od fasoli. Najstarsi zaś mogli zachwycić widzów talentem piłkarskim strzelając gole i podbijając piłkę.

Na wszystkich, którzy przybyli na Piknik czekał przygotowany przez Panie ze Stowarzyszenia poczęstunek. Impreza zakończyła się wspólną zabawą taneczną, w której uczestniczyli zarówno mali, jak i duzi.

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Koło Gospodyń Wiejskich, Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcom Łupianki Starej, bez których powstanie placu zabaw nie byłoby możliwe.