Wyniki Rzeka – dziedzictwo natury …

2019- ocena prac konkursu plastycznego rzeka
 

Protokół z posiedzenia jury 3. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” sporządzony dnia 27.11.2019.

Na konkurs wpłynęły 2106 prac plastycznych z 254 placówek – szkół, świetlic, domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej oraz zgłoszeń indywidualnych m.in. z Kraśnika, Nowego Targu, Wejherowa, Malborka, Warszawy, Szczecina, Łomży, Białegostoku, Lublina, Gniezna, Zamościa, Słupska, Krakowa, Olsztyna, Gdańska, Sieradza, Zgorzelca, Torunia, Bydgoszczy, Białej Podlaskiej, Bochni, Torunia, Wyszkowa, Częstochowy, Łap.

Komisja w składzie:

  • Dariusz Gumowski – plastyk, przewodniczący jury.
  • Beata Łopieńska – nauczyciel.
  • Rajmund Brzozowski – instruktor.
  • Małgorzata Roszkowska – instruktor.
  • Ewa Stranc – koordynator konkursu, plastyk

Po obejrzeniu i ocenie prac postanowiła przyznać 21 nagród i 45 wyróżnień oraz 173 kwalifikacji do wystawy.

Kat. I (7 – 10 lat)

I nagroda – Maria Samełko (Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie)

I nagroda – Łucja Bratkowska (Młodzieżowy Dom Kultury Filia „Przystanek Maciuś” w Płocku)

II nagroda – Anna Karpowicz (Dom Kultury w Łapach)

II nagroda – Hanna Wojciechowska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)

III nagroda – Hanna Wojtecka (Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi)

III nagroda – Lidia Łupińska (Dom Kultury w Łapach)

Wyróżnienia I stopnia:

  • Miłosz Wojtowicz
  • Barbara Rak (Społeczna Szkoła Podstawowa w Kraśniku)
  • Aleksandra Banach (Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie)
  • Zofia Łępicka (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)
  • Jagoda Maciejewska (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie)
  • Gabriela Murawska (Dom Kultury w Łapach)
  • Kornelia Kwiatkowska (Pracownia Artystyczna by Magdalena Chrzanowska w Ślesinie)
  • Michał Mazurowski (Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Gdańsku)
  • Kornelia Gordziejewska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
  • Zuzanna Mika (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)

Wyróżnienia II stopnia:

  • Aleksandra Wiśniewska (Młodzieżowy Dom Kultury Filia „Przystanek Maciuś” w Płocku)
  • Jakub Wierzbicki (Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie)
  • Alicja Błoniarz (Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu)
  • Lena Smolska (Dom Kultury w Łapach)
  • Emilia Kostrowska (Dom Kultury w Łapach)
  • Katarzyna Sączawa (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kolbuszowej)
  • Ewa Ertman (Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie)
  • Gabriela Pękała (Dom Kultury w Łapach)
  • Nadia Nowak (Polkowickie Centrum Animacji)
  • Oliwia Turczynowicz (Polkowickie Centrum Animacji)

Kwalifikacje do wystawy:

• Oliwia Błaszczyk (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Zuzanna Kwietniewska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Aleksandra Bondaruk (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim)
• Malina Mączyńska (Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito w Poznaniu)
• Blanka Brańska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Katarzyna Lewandowska (Młodzieżowy Dom Kultury Filia „Przystanek Maciuś” w Płocku)
• Maja Kamińska (Centrum Zajęć Pozaszkolnych w Łodzi)
• Eryk Sosnowski (Centrum Zajęć Pozaszkolnych w Łodzi)
• Magdalena Tur (Młodzieżowy Dom Kultury Filia „Przystanek Maciuś” w Płocku)
• Maja Smolińska (Młodzieżowy Dom Kultury Filia „Przystanek Maciuś” w Płocku)
• Wiktoria Różańska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Maja Walesieniuk (Dom Kultury w Łapach)
• Klaudia Głowińska (Klub A4 SMB Imielin w Warszawie)
• Patryk Maciąg (Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie)
• Aleksandra Mojsa (Dom Kultury w Łapach)
• Klaudia Kozłowska (Dom Kultury w Łapach)
• Oliwia Kowalewska (Dom Kultury w Łapach)
• Liwia Szulc Społeczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Toruniu)
• Józef Pipper (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci w Książenicach)
• Oliwia Sawicka (Dom Kultury w Łapach)
• Laura Weilandt (Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach)
• Maciej Lewandowski (Pracownia Artystyczna by Magdalena Chrzanowska w Ślesinie)
• Maksym Repczuk (Szkoła Podstawowa Nr 10 w Siedlcach)
• Zuzanna Pasińska (Dom Kultury w Łapach)
• Maja Pruszyńska (Dom Kultury w Łapach)
• Magdalena Zubczyńska (Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie)
• Julia Donder (Klub 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu)
• Natalia Rogowska (Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży)
• Julia Chacewicz (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chotyłowie)
• Paweł Perkowski (Dom Kultury w Łapach)
• Michał Kulesza (Dom Kultury w Łapach)
• Aleksandra Budzisz (Dom Kultury w Łapach)
• Kalina Zatyka (Dom Kultury w Łapach)
• Maria Stradomska (Miejski Dom Kultury w Częstochowie)
• Lena Kamińska (Dom Kultury w Łapach)
• Zofia Żur (Dom Kultury w Łapach)
• Małgorzata Hapoń (Dom Kultury w Łapach)
• Nadia Smolska (Dom Kultury w Łapach)
• Julia Bukłaho (Dom Kultury w Łapach)
• Izabela Kulesza (Dom Kultury w Łapach)
• Izabela Łapińska (Dom Kultury w Łapach)
• Alicja Walesieniuk (Dom Kultury w Łapach)
• Natalia Kasiewicz (Pracownia Artystyczna by Magdalena Chrzanowska w Ślesinie)
• Ada Żelazna (Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży)
• Aleksandra Sienicka (Dom Kultury w Łapach)
• Helena Horosz (Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży)
• Tomasz Nędza (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej)
• Amelia Płońska (Dom Kultury w Łapach)
• Oliwia Zdziarska (Dom Kultury w Łapach)
• Łucja Smyła (Powiatowy Zespół Szkół, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie)
• Anna Subocz (Dom Kultury w Łapach)
• Patrycja Chojnowska (Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży)
• Aleksandra Lewandowska (Dom Kultury w Łapach)
• Maria Płońska (Dom Kultury w Łapach)
• Jagoda Woszczyna (Polkowickie Centrum Animacji)
• Zuzanna Fiszer (Polkowickie Centrum Animacji)
• Blanka Rezler (Polkowickie Centrum Animacji)
• Jacek Bobeła (Polkowickie Centrum Animacji)
• Leon Ulok (Polkowickie Centrum Animacji)
• Cyprian Rodzik (Polkowickie Centrum Animacji)
• Oliwia Nowak (Polkowickie Centrum Animacji)

Kat. II (11 – 13 lat)

I nagroda – Aniela Marciniak (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie)

I nagroda – Wiktoria Lewandowska (Dom Kultury w Łapach)

II nagroda – Natalia Hołowienko (Dom Kultury w Łapach)

II nagroda – Martyna Korejba (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie)

III nagroda – Julia Narewska (Dom Kultury w Łapach)

III nagroda – Nikola Czarnocka (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Siedlcach)

Wyróżnienia:

• Milena Chmielewska (Hajnowski Dom Kultury)
• Aleksandra Karasiewicz (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łapach)
• Stanisław Świerczyński (Szkoła Podstawowa Nr 237 im. dr Aleksandra Landy w Warszawie)
• Aleksandra Świerz (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach)
• Marcel Bajda (Dom Kultury w Łapach)
• Maria Dyrcz (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu)
• Klaudia Jastrzębska (Dom Kultury w Łapach)
• Barbara Jarzyńska (Młodzieżowy Dom Kultury Filia „Przystanek Maciuś” w Płocku)
• Hanna Kaniewska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Martyna Dymanowska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)

Kwalifikacje do wystawy:

• Lilianna Soska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu)
• Weronika Koterbicka (Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi)
• Antonina Misiak (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Zofia Łyś (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni w Zamościu)
• Zosia Kawełczyk (Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi)
• Kinga Dołęgowska (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie)
• Paulina Forajter (Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)
• Zofia Kaczyńska (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem)
• Gao Yuye (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mrokowie)
• Patrycja Gietka (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie)
• Karolina Dziuda (Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi)
• Julia Pankiewicz (Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju)
• Weronika Policha (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu)
• Mikołaj Sokalski (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie)
• Piotr Stosur (Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach nad Białką)
• Ewa Grzegorzewska (Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Lesznie)
• Amelia Kabala (Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach)
• Marta Tomasik (Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie)
• Anna Chapska (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lublinie)
• Szymon Królik (Szkoła Podstawowa Nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie)
• Maja Oleszko (Szkoła Podstawowa Nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie)
• Anna Bucka (Miejski Dom Kultury w Częstochowie)
• Barbara Moczydłowska (Dom Kultury w Łapach)
• Aurelia Wojeńska (Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu)
• Kornelia Samełko (Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie)
• Aleksandra Mielnicka (Dom Kultury w Łapach)
• Magdalena Olszowy (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kolbuszowej)
• Emilia Raciborska (Dom Kultury w Łapach)
• Jakub Talarek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach)
• Mateusz Smarź (Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Warszawie)
• Emily Serwin (Dom Kultury w Łapach)
• Joanna Daniluk (Klub A4 SMB Imielin w Warszawie)
• Zuzanna Zajączek (Dom Kultury w Łapach)
• Szymon Dąbrowski (Dom Kultury w Łapach)
• Wojciech Suchecki (Gminne Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach)
• Bartosz Korżyński (Katolicka Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Białej Podlaskiej)
• Natalia Skruch (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 Z Oddziałami Integracyjnymi im. 5 Pułku Strzelców Konnych Armi Krajowej w Dębicy)
• Rafał Kociel (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Parczewie)
• Natalia Czoska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gdańsku)
• Piotr Falkowski (Dom Kultury w Łapach)
• Julia Pilawska (Dom Kultury w Łapach)
• Maria Trojan (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Wieliczce)
• Dominika Jamiołkowska (Dom Kultury w Łapach)
• Natalia Walecka (Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim)
• Martyna Andrasz (Polkowickie Centrum Animacji)
• Małgorzata Bednarek (Polkowickie Centrum Animacji)
• Marta Jurasik (Polkowickie Centrum Animacji)
• Natalia Turczynowicz (Polkowickie Centrum Animacji)

Kat. III (14 – 16 lat)

I nagroda – Hanna Pochodowicz (Dom Kultury w Łapach)

I nagroda – Franciszek Doś (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)

II nagroda – Julia Suchańska (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)

II nagroda – Zuzanna Kłosko (Dom Kultury w Łapach)

III nagroda – Julia Onopa (Dom Kultury w Łapach)

III nagroda – Maria Łukasik (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie)

Wyróżnienia:

  • Natasza Ficner (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie)
  • Gabriela Gąsowska (Dom Kultury w Łapach)
  • Olaf Zając (Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Mysłowicach)
  • Magdalena Maleszko (Dom Kultury w Łapach)
  • Katarzyna Lach (Powiatowy Zespół Szkół, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie)
  • Natalia Wojewódzka (Dom Kultury w Łapach)
  • Magdalena Panek (I Liceum Ogólnokształcące im. K. Miarki w Mikołowie)
  • Aleksandra Stradałowicz (Dom Kultury w Łapach)
  • Kornelia Gajewska (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni w Zamościu)
  • Marcin Zarembowicz (Szkoła Podstawowa Nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie)

Kwalifikacje do wystawy:

• Aleksandra Korzeb (Pracownia Plastyczna „Przy Wspólnej” w Bydgoszczy)
• Julia Gajder (Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi)
• Natalia Głowacka (Hajnowski Dom Kultury)
• Paweł Rumpel (Pracownia Plastyczna „Kameleon” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku)
• Julia Nyc (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Aleksandra Gapska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Monika Barczyńska (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni w Zamościu)
• Natalia Głowacka (Hajnowski Dom Kultury)
• Agnieszka Dzieniewicz (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
• Patrycja Radosiuk (Hajnowski Dom Kultury)
• Aleksandra Korzeń (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach)
• Michela Makowska (Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Gdańsku)
• Kamila Szlosowska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku)
• Emilia Sułek (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)
• Julia Mościcka (I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach)
• Aleksandra Matecka (II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu)
• Agnieszka Ulaszewska (Zespół Szkół nr 1 w Kwidzynie)
• Małgorzata Zwierzchowska (Klub A4 SMB Imielin w Warszawie)
• Wiktoria Wlimkowska (Zespół Szkół Nr 1 w Kwidzynie)
• Julia Tomczyk (Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie)
• Igor Sawa (Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie)
• Aleksandra Zborowska (Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie)
• Karolina Głód (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie)
• Adrian Paprocki (ZSP Nr 1 w Kwidzynie)
• Zofia Wróblewska (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)
• Nikola Nogły (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)
• Karolina Cąkała (Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach)
• Jagoda Makowska (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku)
• Karolina Podsiadłowska (Dom Kultury w Łapach)
• Kacper Lewkowicz (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublinie)
• Magdalena Dudziak (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublinie)
• Mirella Banaś (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie)
• Karolina Dziki
• Karolina Lipowa (Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie)
• Klaudia Kamińska (Dom Kultury w Łapach)
• Hanna Wielgat (Dom Kultury w Łapach)
• Julia Sosnowska (Dom Kultury w Łapach)
• Gabriela Chraboł (Dom Kultury w Łapach)
• Natalia Sienkiewicz-Komarzewska (Dom Kultury w Łapach)
• Zofia Ziegert (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku)
• Patryk Gil (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu)
• Dzmitry Bolshau (Zasadnicza Szkoła Branżowa w Pszczynie-Łące)
• Mateusz Melnyczuk (Polkowickie Centrum Animacji)
• Paulina Grzywacz (Polkowickie Centrum Animacji)
• Marcin Lasak (Polkowickie Centrum Animacji)

Kat. IV (17-19 lat)

I nagroda – Anna Dorobis (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)

II nagroda – Jan Mrożek (Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu)

III nagroda – Katarzyna Gładyś (Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach)

Wyróżnienia:

  • Aleksander Kristof (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)
  • Zuzanna Szmajduch (Pracownia Plastyczna CREATIO – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku)
  • Patrycja Mikiewicz (Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym)
  • Wojciech Blatkiewicz (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim)
  • Karina Mościńska (Polkowickie Centrum Animacji)

Kwalifikacje do wystawy:

• Klaudia Ponichtera (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie)
• Kordian Borawski (Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach Dziedzicach)
• Adrian Bartmanowicz (Powiatowy Zespół Szkół, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie)
• Marek Kuziora (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu)
• Szymon Płusa (Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży z autyzmem w Navicula-Centrum w Łodzi)
• Dawid Garus (Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach Dziedzicach)
• Wojciech Gawroński (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie)
• Albert Bożek (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu)
• Monika Guzek (I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach)
• Agata Liebner (Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach)
• Martyna Pietrzak (VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku)
• Mateusz Adamski (Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach nad Białką)
• Michaela Sigmanska (Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach)
• Wiktoria Rypkowska (Gminne Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach)
• Aleksandra Żaboklicka (Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży z autyzmem w Navicula-Centrum w Łodzi)
• Joanna Radota (Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu)
• Jakub Kamieniew (Zespół Szkół Nr 1 w Kwidzynie)
• Patryk Żmigrodzki (Polkowickie Centrum Animacji)
• Kinga Spigiel (Polkowickie Centrum Animacji)
• Seweryn Gołdyn (Polkowickie Centrum Animacji)

Jury podkreśla wysoki poziom prac, pomysły i warsztat twórczy młodych plastyków.

Dziękuje także opiekunom artystycznym za zaangażowanie w przygotowanie dzieł na konkurs.

Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 14 grudnia 2019 r.

o godz. 13.00 w Domu Kultury w Łapach przy ul. Matejki 19.

Polecaj nas ⇒
RSS
Facebook
Facebook
Twitter