Logo Dom Kultury w Łapach

X. Łapa

łapa 2013Dom Kultury w Łapach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina amatorskiego, autorów filmów do uczestnictwa w 10. Przeglądzie Filmów Amatorskich.

 Impreza odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2013 roku w sali Domu Kultury. [program.pdf]

Odebraliśmy 71 produkcji filmowych z całego kraju. W części konkursowej zostanie zaprezentowanych 54 filmy. Gatunkowo większością są fabuły, pojawiły się ciekawe dokumenty, doskonałe animacje. Obraz całości uzupełniają wideoart i filmy eksperymentalne. Obok skłaniających do przemyśleń filmów, poszukujących sensu i celu zaprezentujemy lekkie, pełne humoru zdjęcia.

Filmy ocenią: Robert Jarociński polski aktor teatralny i filmowy, Dariusz Szada-Borzyszkowski scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, Jerzy Kalina reżyser, dziennikarz, Jerzy Barańczuk instruktor fotografii w Domu Kultury.

Widzowie tradycyjnie będą mogli zagłosować na film, który im się najbardziej spodoba wysyłając smsa pod numer 791 901 202 o treści fXX, gdzie XX to numer filmu. Dom Kultury przygotował nagrody: stabilizator do kamer i aparatów stabi-fly, dysk SSD 125 GB, dysk USB 500GB i  inne gadgety związane z filmem.

Projekcje filmów 10. Przeglądu realizowane odbędą się w piątek i sobotę w godzinach 14:00-19:00, równolegle w łapskich pizzeriach, kanałach sieci kablowej TV Hajnówka, w wagonach Przewozów Regionalnych, oczywiście także na sali Domu Kultury, gdzie w sobotę ok godziny 19:00 jury ogłosi swoją ocenę nadesłanych filmów.

Zobacz co kręci innych i jak oni kręcą. Wstęp wolny.