Zapraszamy

Idea utworzenia Galerii Sztuki w Łapach powstała kilka lat temu, podczas opracowywania koncepcji nowego Domu Kultury.

Szczęśliwie udało się w 2021 roku zakończyć budowę nowego budynku i rozpocząć działalność w nowym miejscu. Uroczyste otwarcie galerii nastąpiło 14 grudnia 2021 r.

Galeria znajduje się pod ogromnym zewnętrznym zegarem a zegar jako symbol upływającego czasu świetnie nadaje się jako znak i nazwa galerii.

Oferta galerii skierowana będzie do szeroko pojętego odbiorcy. Nie skupiamy się na szczególnej grupie społecznej lub wiekowej. Planujemy organizację wystaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla wszystkich którzy interesują się szeroko pojętą sztuką wizualną.

Aktualnie, na inaugurację galerii otworzyliśmy wystawę Pracowni Malarstwa i Rysunku „Trzy Kolory” działającej w Domu Kultury w Łapach.

Jest to jubileuszowa wystawa malarstwa olejnego, z okazji dziesięciolecia istnienia pracowni. Oczywiście będziemy promować twórców z Łap ale także z Polski oraz z zagranicy. Planujemy już dużą wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rzeka”. Mamy już wstępne uzgodnienia z artystami z Łap, Białegostoku i Zambrowa. Zostaje opracowany dokładny kalendarz wystaw na cały rok.

Cechą charakterystyczną galerii i jej ogromnym walorem jest to że dzięki przeszklonej ścianie jest praktycznie bezustannie dostępna dla publiczności. Ogromna witryna pozwala na oglądanie wystaw bez konieczności wchodzenia do budynku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do podziwiania wystaw w Galerii „Pod Zegarem”.

Dom Kultury w Łapach