Logo Dom Kultury w Łapach

Zapraszamy na warsztaty taneczne dla par „Pójdźmy w tango”

„Pójdźmy w tango” to jednorazowe, darmowe zajęcia dla par, które dają uczestnikom okazję do spróbowania tanga argentyńskiego.

Dom Kultury w Łapach, ul. Główna 8
30.11.2023 (czwartek) – 17:00-19:00

Informacje o warsztatach dostępne na stronie: https://frst.org.pl/pojdzmy-w-tango/

Program zajęć obejmuje:

  1. Wprowadzenie do muzyki i stylów tanga: Krótkie omówienie muzyki tango oraz jego różnych stylów, takich jak tango, tango vals (walc tango) i milonga, aby uczestnicy mogli zrozumieć kontekst muzyczny.
  2. Nauka  objęcia, kontaktu i komunikacji w tangu argentyńskim: Skoncentrujemy się na podstawowych elementach, takich jak utrzymywanie kontaktu z partnerem i podstawowe techniki objęcia.
  3. Podstawy rytmu i kroków: Poznasz podstawowy rytm tanga oraz kilka prostych kroków. Ćwiczenia solo i w parach pomogą uczestnikom lepiej zrozumieć rytm tanga i podstawowe ruchy.
  4. Praktyka przykładowych kroków: W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję spróbować przykładowych kroków tanga, takich jak chodzenie do przodu, boku i do tyłu, pivoty (obroty), reboty, ocho (osemka) do przodu i do tyłu oraz sandwich (kanapka).
  5. Chodzenie i tańczenie w rondzie: Będziemy praktykować chodzenie i tańczenie w małym kole (rondzie), co jest charakterystycznym elementem tanga argentyńskiego.

To intensywne 90 minut, które pozwolą uczestnikom spróbować tanga argentyńskiego i zdobyć wstępne doświadczenie w tym pięknym tańcu.

Zapraszamy!