Zuzanna Dworakowska

Zuzanna Dworakowska – wychowanka Domu Kultury w Łapach ze stypendium marszałka.

2016-zuzia-d

21 stycznia br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku odbyła się uroczysta gala, na której wręczono stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego. Wśród 70 laureatów z całego województwa podlaskiego znalazła się również Zuzanna Dworakowska – wychowanka Domu Kultury w Łapach.

Przygoda Zuzi z zajęciami w łapskim Domu Kultury trwa od wczesnych latach szkolnych. Młoda artystka ma wszechstronne zainteresowania. W pracowni  plastycznej rozwija swoje zdolności malarskie, natomiast w Ognisku Muzycznym uczy się gry na skrzypcach. Jest utalentowana wokalnie, wielokrotnie była laureatką wielu konkursów i przeglądów wokalnych.

22.01 podczas Sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Łap Urszula Jabłońska oraz Radni Rady Miejskiej pogratulowali Zuzi sukcesów.
Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego brzmi to pięknie i dumnie, a wychowanka Domu Kultury w Łapach może pochwalić się takim tytułem. Pomimo tego, że Zuzia jest bardzo skromną osobą, zgodziła się udzielić nam wywiadu. Stypendium to z pewnością jest efektem ciężkiej pracy i wiąże się z mnóstwem wyrzeczeń, ale czy na pewno właśnie tak wygląda życie utalentowanej młodej artystki? Zamiast snuć domysły, sięgamy do samego źródła.

• Jesteś stypendystką marszałka. Czy czujesz się jakoś specjalnie wyróżniona?

Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Muszę powiedzieć, że byłam bardzo zaskoczona i jest mi niezmiernie miło, że takie wyróżnienie właśnie mnie spotkało.

• Czy osiągniecie stypendium było twoim marzeniem?

Marzę o wielu rzeczach i nigdy nie sądziłam, że to właśnie ja mogę zostać stypendystką i to po raz trzeci. Myślałam, że nie jest to w zasięgu mojej ręki .A jednak warto mieć marzenia , bo one niejednokrotnie się spełniają.

• Wiesz już, na co  chciałabyś przeznaczyć stypendium?

Stypendium przeznaczę na dalsze rozwijanie  się w dziedzinie muzyki i plastyki. Będę mogła opłacić zajęcia w Ognisku Muzycznym i Pracowni Plastycznej w Domu Kultury. Na pewno kupię materiały plastyczne- farby, pędzle bloki itp. Instrument już mam, więc kupię  książki nutowe.

• Jakie masz wskazówki dla osób, które marzą, by zdobyć ten zaszczytny tytuł?

Tak jak już wcześniej powiedziałam, warto marzyć. Marzenia się spełniają. Musimy również pamiętać, aby skupiać się na nauce. Taki zaszczyt zobowiązuje, wymaga poświęceń i przede wszystkim systematycznej pracy. Pamiętajmy również, że z nauki powinniśmy czerpać przyjemność.

• Ile czasu poświęcasz na swoje zainteresowania?

Niestety realizowanie swoich pasji wymaga wiele czasu i wyrzeczeń, ale czego się nie robi, żeby być szczęśliwym człowiekiem. Musimy być pewni, co chcemy osiągnąć w życiu .
No i nie zrażać się jakimiś drobnymi niepowodzeniami.

• A które zajęcia pozalekcyjne sprawiają ci największą przyjemność?

Zajęcia w Domu Kultury- muzyczne i plastyczne- sprawiają mi najwięcej radości i przyjemności. Również moja szkoła jest miejscem gdzie mogę się rozwijać.

• Czy chciałabyś podziękować komuś za pomoc lub inne wsparcie?

Bardzo chciałabym podziękować Panu Marszałkowi za ogromną pomoc materialną na rozwijanie swoich talentów. Podziękowania kieruję również do nauczycieli z Domu Kultury i Gimnazjum Nr 1 w Łapach. A przede wszystkim w tym miejscu chciałabym podziękować swoim rodzicom , bez których nie byłoby to możliwe. To oni mnie wspierają i pomagają mi się rozwijać i spełniać marzenia.

• Dziękuję za rozmowę i życzę Ci kolejnych sukcesów.