• Malarstwo

          d-gumowski1
        • Balet

          o-prus1
        • Plastyka I

          d-aniolkowska1
        • Plastyka II

          a-kutyna
        • Teatr

          p-gogol
        • Szachy

          r-gres1
        • Taniec nowoczesny

          g-mikolajczuk
        • Taneczny Mix

          w-zaleska
        • Gimnastyka

          i-gilewicz
        • Skrzypce

          a-piotrowska
        • Gitara I

          p-figiel
        • Gitara II

          j-mokrzewski
        • Pianino

          m-grzesiuk
        • Śpiew grupowy

          m-okruszko
        • Śpiew indywidualny

          m-lewandowska
        • Modelarstwo

          k-falkowski
  • KINO
  • Ogłoszenia
  • Kontakt

16. Łapski Tydzień Teatru

16. łapski tydzień teatru Zobacz ich na żywo!!!.

Sala Domu Kultury od 17 do 24 marca 2013 r

Program:

17 marca (niedziela) godz.18:00, wstęp wolny.

"Inna" Anna Urbanowicz (Suwałki)

Scenariusz na podstawie powieści Ireny Jurgielewiczowej "Inna", reż. Joanna Łupinowicz. Anka, bohaterka "Innej" wychowuje się w Domu Dziecka. Jest wrażliwa i bardzo potrzebującą akceptacji otoczenia…. coś ją jednak czyni inną niż jej rówieśniczki.

 „Słodka Dolly” Aleksandra Nowosadko (Suwałki), scen. i reż. Joanna Łupinowicz

Tytułowa "Słodka Dolly" jest uczennicą klasztornej szkoły, uroczą i pełną wdzięku nastolatką. Regularnie się spowiada i żyje w przekonaniu, ze to doskonały sposób na wszelkie… niewygody? spowodowane swoim zachowaniem.

„OFF?” Teatr Kaprys , reż. Adam Karasiewicz

występują: Anna Butkiewicz, Anna Danilczuk, Patrycja Łapińska, Marta Tracikowska, Karol Bagiński, Karol Brejnak, Emil Dworakowski, Maciej Skomarowski, Radosław Wiesław Zaremba.

„Kiedy wreszcie zagracie spektakl autorski?” Pytanie to powracało niczym bumerang, powtarzane nieustannie przez licznych sympatyków teatru Kaprys oraz jurorów, oceniających zespół na różnych przeglądach. I oto po kilku premierach, odwołujących się do tekstów klasycznych, wreszcie jest… Spektakl autorski, alternatywny, off’owy! Wreszcie jest! Oto jest… Oto jest???

 

18 marca (poniedziałek) godz.18:00, wstęp wolny.

„Małe teorie uczuć” Teatr Nieogarnięci (Juchnowiec), reż. Teresa Radziewicz

występują: Urszula Chrościcka, Izabella Danowska, Eliza Kulikowska, Justyna Rynkiewicz, Jolanta Siemaszko, Krzysztof Domaszuk, Mateusz Maciejczuk, Adrian Ostrowski, Paweł Zubrzycki.

Spektakl stanowi wzruszającą próbę uchwycenia istoty uczucia. Mówi o jego narodzinach rozkwicie, trwaniu a także o obumieraniu miłości. Młodzi aktorzy w bardzo subtelny i dojrzały sposób opowiadają historie ludzkich zauroczeń, miłości oraz… zdrad.

„To Kto?" Teatr Tadamm! (Łomża) Ks. Tomasz Trzaska, według „Show" Beaty Kieras, reż. Ks. Tomasz Trzaska

występują: Anna Bujno, Katarzyna Górska, Justyna Jankowska, Magdalena Jankowska, Magdalena Kocoń, Adrianna Modzelewska, Aleksandra Przesław, Emka Wiśniewska, Katarzyna Zabłocka, Katarzyna Duda, Przemysław Przestrzelski, Krzysztof Zajkowski

„To kto?" porusza wiele tematów, ale jest to przede wszystkim opowieść o osamotnieniu i zagubieniu w dzisiejszym świecie. Ofiarą mediów i komercji pada Klaudia – "szara myszka", która nie potrafi poradzić sobie z presją otoczenia. Nowym sposobem na życie bohaterki stają się alkohol, narkotyki i imprezy. Spektakl stawia pytanie, które pojawia się nie tylko w tytule sztuki…

„Przypadki Antoniego C.” Teatr Mniejsza Kaprys o To, reż. Adam Karasiewicz

występują: Karolina Domaszewska, Angelika Jankowska, Kinga Kamińska, Sylwia Koczan, Karolina Krzewska, Martyna Łupińska, Marlena Perkowska, Gracjana Wyszyńska, Szymon Jan Fiedorek, Maciej Ignaczuk, Marcin Tracikowski, Rafał Zalewski.

Spektakl ukazuje życie rosyjskiej prowincji, jej emocje, problemy i radości. Jak bardzo obraz ten różni się one od współczesnej rzeczywistość? Czy świat aż tak bardzo się zmienił? Na ile spostrzeżenia Antoniego C. są ponadczasowe?
Scenariusz przedstawienia został oparty na czterech opowiadaniach Antoniego Czechowa

 

19 marca (wtorek) godz. 18:00

(*bezpłatne wejściówki, ilość ograniczona, odbiór Dom Kultury)

„Z obłoków na ziemię" Jan Nowicki, Scen. i reż. Jan Nowicki, wykonawcy: Jan Nowicki oraz muzycy z Zespołu Little Egoist 

  • Marek Stryszowski – saksofon, flet prosty i śpiew
  • Cezary Chmiel – syntezatory
  • Krzysztof Bodzeń – kontrabas elektryczny

na podstawie poezji Ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i Jana Nowickiego.

Tematem tego spektaklu jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata.
Prapremiera spektaklu odbyła się w Wejherowie a oficjalna premiera podczas 51.Krakowskich Zaduszek Jazzowych w kościele o.o. Reformatów w Wieliczce w 2-go listopada 2006.
Zarówno spektakle przedpremierowe jak również sama premiera wywołały ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe. Spektakl realizowany jest w kościołach, teatrach, salach widowiskowych, a nawet w klubach.
W tym roku planowane są obszerne trasy koncertowe w Polsce i w wielu krajach na całym świecie. Spektakl obejrzą m.in. widzowie RPA, USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii.

 

21 marca (czwartek) godz.18:00, wstęp wolny.

„Pizza Veronese” – czyli prawdziwa historia Romea i Julii (premiera), Teatr Na Forum, Robert Bujnowski, reż. Agnieszka Łupińska

występują: Aleksandra Brzozowska, Martyna Drągowska, Kinga Jarocka, Wiktoria Januszyk, Julia Łupińska, Karolina Moczydłowska, Aleksandra Mojkowska, Aleksandra Perkowska, Róża Różanowska, Katarzyna Sopek, Magdalena Zdrojkowska, Karol Drozdowski, Jan Grodzki, Jakub Łuczaj, Jakub Micota, Szymon Wajda.

Znana historia z Werony przeniesiona w czasy współczesne. Pracownicy dwóch rywalizujących ze sobą pizzerii serdecznie się nie znoszą. Dodatkowo dzieci właścicieli – Julia i Romeo – poznają się i zakochują od pierwszego wejrzenia. Chociaż Szekspir w swoim dziele uśmiercił pół miasta, to może jeszcze nie wszystko stracone…?

„Jaś, Małgosia i Baba J.” (premiera), Teatr Kaprys (grupa młodsza), scen. i reż. Adam Karasiewicz

występują: Katarzyna Dragun, Kamila Dunaj, Patrycja Dunaj, Gabriela Faszczewska, Natalia Kulwicka, Bogna Łabęcka, Magdalena Łapińska, Natalia Mielech, Julia Perkowska, Julia Płońska, Hanna Pochodowicz, Aleksandra Roszkowska, Maria Wielgat, Mateusz Kozicz, Paweł Pułścian, Piotr Solarski.

W spektaklu tym znana baśń zostaje odczytana na nowo. Losy biednych dzieci, samotnie tułających się po mrocznym lesie to przecież opowieść, która budzi przerażenie niczym klasyczny horror, zaś najmroczniejsza postać historii – straszliwa Baba J., co oczywiste, od dawna skrywa swoją „mroczną tajemnicę”…

 

22 marca (piątek), godz.18:00, wstęp wolny.

„Żywoty świętych” Teatr Kuomonoqe (Białystok) Lidia Amejko, reż. Paweł Gorszewski, Aneta Żebrowska, muz. Paweł Gorszewski, Bartosz Gorszewski, scenografia: Bogusława Karpiesiuk/ zespół

występują: Dominika Cicha, Agnieszka Kempista, Angelika Korolczuk, Kamil Makowski, Bogumiła Karpiesiuk, Jakub Kierul. 

Czy każdy zasługuje na świętość? Czy pomimo wad i niedoskonałości możemy liczyć na miłosierdzie? Na zagubionym osiedlu, gdzieś pomiędzy sacrum, a profanum też panują zasady, a dobro krystalizuje się w najmniej oczekiwanych momentach.

„Zaświat Bolesława L.” (premiera), Teatr Mniejsza Kaprys o To, na podstawie poezji Bolesława Leśmiana, reż. Adam Karasiewicz

występują: Karolina Domaszewska, Kinga Kamińska, Sylwia Koczan, Karolina Krzewska, Marlena Perkowska, Martyna Roszkowska, Gracjana Wyszyńska, Daniel Dzierżek, Szymon Jan Fiedorek, Maciej Ignaczuk, Marcin Tracikowski, Rafał Zalewski, Radosław Wiesław Zaremba.

Tematyka miłości i śmierci przeplata się w poezji Bolesława Leśmiana, tworząc baśniowe i nierealne światy. Do tychże onirycznych krain ułudy udaje się w swym nowym spektaklu Teatr Mniejsza Kaprys o To, zapraszając w podróż każdego widza… Mamy nadzieję, że wędrówka po zaświecie Bolesława L. przyniesie odkrywanie nowych prawd, także o sobie samych.

 

23 marca (sobota), godz.18:00, wstęp wolny.

„Jourdain” (premiera) Teatr Kaprys Molier, reż. Adam Karasiewicz

występują: Anna Butkiewicz, Anna Danilczuk, Milena Dworakowska, Angelika Jankowska, Ewa Kiełsa, Patrycja Łapińska, Karina Rembiszewska, Marta Tracikowska, Karol Brejnak, Szymon Jan Fiedorek, Maciej Skomarowski, Marcin Tracikowski, Radosław Wiesław Zaremba.

Spektakl jest autorską próbą spojrzenia na komedię „Mieszczanin szlachcicem” – mistrza gatunku – Moliera. Francuski kupiec, Jourdain pragnie za wszelką cenę wejść do grona arystokratów. Podziwia także piękną kobietę wywodzącą się z tej grupy społecznej – markizę Dorymenę. Wszystkie te okoliczności powodują szereg zabawnych zdarzeń, które stają się źródłem humoru w tekście Moliera.
Czy jednak temat podjęty przez francuskiego autora, kilka wieków temu jest aktualny także dziś? Spektakl oprócz zabawy, próbuje stawiać także pytania o sytuację współczesnego człowieka, szukającego swojego miejsca i tożsamości.

"jakby kabaret" Kabaret studencki

 to grupa składająca się z 4 znajomych, którzy w poważnym, dorosłym świecie postanowili znaleźć miejsce dla swoich dziecięcych fantazji.Takim miejscem stał się powstały w 2012 r.jakby kabaret, w skład którego wchodzą:
Edyta Januszewska, Grzegorz Borowski, Adam Chrupczak i Filip Gurłacz. Tematyka, którą się zajmujemy,jest tak różna jak my.

Koncert Ruch Sceniczny Tracio i Fiedi

 

24 marca (niedziela), godz.18:00, wstęp wolny.

„Padamme, padamme” Teatr Ecce Homo (Kielce), Aleksander Sołżenicyn, adapt. i reż. Marcin Bortkiewicz

występują: Karol Górski, Natalia Kadzidłowska,Marek Kantyka, Katarzyna Kluk, Agata Orłowska, Michał Pustuła, Joanna Rasała, Piotr Skrzypczyk

Kostogłotow – zesłaniec stalinowski i Rusanow – partyjny aparatczyk trafiają do jednego szpitala, do tej samej sali na oddziale chorych na raka. Wyrwani z tak zwanego prawdziwego życia, przewartościowują swoją egzystencję, stojąc na jej granicy ze śmiercią. Szpital staje się dla nich i dla reszty pacjentów, oraz personelu medycznego mikrokosmosem, w którym o wiele wyraziściej ujawniają się prawdy moralne, wyostrzają sympatie i antypatie, w którym znacznie szybciej trzeba opowiedzieć się za prawdą lub przeciwko niej, staje się miejscem, gdzie miłość nabiera naprawdę niepowtarzalnego i ostatecznego kształtu.