Najpiękniejsze Łapianki w fotografii Władysława Piotrowskiego

Najpiękniejsze Łapianki

Od 1 lipca 2020 na ogrodzeniu budowanego Domu Kultury możemy podziwiać wystawę plenerową.

Wystawa „Najpiękniejsze Łapianki w fotografii Władysława Piotrowskiego” jest wyjątkowym zbiorem fotografii portretowej. Nie tylko ukazuje znakomity talent i warsztat autora.

Jej szczególna wartość polega na tym iż wyboru zdjęć do tej wystawy dokonał sam autor Władysław Piotrowski, który przekazał je swojej przyjaciółce, Pani Danucie Skibko.

Spośród setek zdjęć pięknych kobiet którym wykonywał portrety w swoim zakładzie fotograficznym i w plenerze wybrał kilkadziesiąt, jego zdaniem najpiękniejszych.

Po wielu latach mamy zaszczyt zaprezentować je Państwu na tej wielkoformatowej wystawie.

Władysław Piotrowski (1899 – 1997) polski fotograf, krajoznawca, dokumentalista. Przez większość swojego życia mieszkał i pracował w Łapach. W 1920 roku, podczas wojny polsko-bolszewickiej służył w 2 pułku piechoty Legionów. Od 1921 r. pracował w Warsztatach Kolejowych w Łapach. Podczas II wojny światowej był zaprzysiężonym członkiem Armii Krajowej. Od 1941 roku prowadził w Łapach zakład fotograficzny. Brał udział w wielu konkursach i wystawach fotograficznych, min. w latach 30. XX wieku otrzymał II nagrodę w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez pismo specjalistyczne „Fotograf Polski”. Plonem jego pracy jest ogromny zbiór szklanych klisz  fotograficznych, negatywów i odbitek.