Logo Dom Kultury w Łapach

Pracownia malarstwa i rysunku „Trzy kolory”

Uczestnikiem pracowni może zostać każdy, kto ma chęć popracować nad rozwojem własnych talentów i zarazem miło spędzić czas malując i rysując w grupie osób o podobnych zainteresowaniach.
Jedynymi warunkami uczestnictwa w zajęciach pracowni są: czynny udział w pracowni, determinacja w pracy twórczej oraz wniesienie opłaty w ustalonym terminie. Zajęcia nie są ograniczone czasowo tzn. można je kontynuować tak długo jak się chce, zapisując się na kolejne lata, ale odbywają się w cyklu rocznym dzieląc się na trzy części: rysunek, akwarela, malarstwo olejne.
Uczestnicy we własnym zakresie muszą zaopatrzyć się w część materiałów plastycznych. Pracownia udostępnia farby, ołówki, sztalugi i deski do rysowania lub malowania.
W założeniu prowadzącego, pracownia ma na celu pomóc uczestnikom w określeniu własnej postawy twórczej i rozwijanie zainteresowań w dziedzinie sztuk plastycznych. Dodatkowym celem kształcenia jest uzyskanie takiej umiejętności posługiwania się narzędziami plastycznymi, która pomoże również poza pracownią w twórczym postrzeganiu, notowaniu i realizowaniu własnych pomysłów artystycznych.
Inne cele to sprawne rysowanie i malowanie klasycznie ustawionej martwej natury, człowieka, poszukiwanie kształtu, przestrzeni, materii, perspektywy.
Instruktor prowadzący zakłada indywidualne podejście do każdego oraz elastyczny program zajęć dostosowany do kierunku zainteresowań uczestników, ale również konsekwentne realizowanie akademickiego sposobu rozwijania umiejętności malarskich i rysunkowych.
Średnio do pracowni uczęszcza około dziesięć osób.
Dorocznie, w czasie Dni Łap odbywa się wystawa podsumowująca działalność pracowni.