Warsztaty wytwarzania kosmetyków naturalnych

Które rośliny mają działanie antybakteryjne? Jakie zioła działają kojąco i łagodząco na skórę? Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza?

Tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy warsztatów wytwarzania kosmetyków naturalnych, które w ubiegłą sobotę odbyły się w Świetlicy Wiejskiej w Łupiance Starej. Prowadziła je Pani Paulina Karczewska, właścicielka wytwórni kosmetyków naturalnych „Rękociało”.

Zadanie było realizowane w ramach projektu „Śladami przodków – odkrywamy to, co dobre”, autorstwa Pani Haliny Karpowicz.

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonali odświeżająca mgiełkę i peeling do ciała – wszystko z naturalnych składników. Była to też doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak zadbać o urodę, zdrowie i odporność przy pomocy darów natury.

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020

Warsztaty lepienia z gliny

Za nami kolejne spotkanie realizowane w ramach inicjatywy „Śladami przodków – odkrywamy to, co dobre”, której autorką jest Pani Halina Karpowicz.

30 października w Świetlicy Wiejskiej w Łupiance Starej odbyły się warsztaty lepienia z gliny.

W świat ceramiki uczestników wprowadziła Pani Joanna Manoś, właścicielka pracowni garncarskiej Moja makutra.

Podczas warsztatów każdy miał okazję stworzyć własne, niepowtarzalne dzieła. Glina okazała się niezwykle plastycznym i dającym wiele możliwości materiałem. Można ją rozwałkować i wycinać kształty, formować w dłoniach lub na kole garncarskim. Aby cieszyć się gotowymi wyrobami, najpierw należy wypalić je w bardzo wysokiej temperaturze w specjalnym piecu. Z niecierpliwością czekamy więc na efekt końcowy!

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020